دیوید پروس ، بازیگر نقش دارت ویدر ، در 85 سالگی درگذشت

دیو پروس ، بازیگر وزنه بردار انگلیسی که تبدیل به بازیگر نقش اصلی دارت ویدر شد جنگ ستارگان سه گانه ، درگذشت. او 85 ساله بود.

توماس بوینگتون یکشنبه گفت ، پروس شنبه پس از یک بیماری کوتاه درگذشت.

پروس در سال 1935 در بریستول ، جنوب غربی انگلیس متولد شد و قبل از ورود به فیلمهایی با نقشهایی که بر اندازه فرماندهی او تأکید می کرد ، از جمله هیولای فرانکشتاین در یک جفت فیلم ترسناک ، در مسابقات وزنه برداری در 1950 مشترک 1950 نماینده انگلیس در وزنه برداری بود.

کارگردان جورج لوکاس Prowse را در قسمت کوچکی در ساعت نارنجی و از این بازیگر 6 فوت 6 اینچی خواست که برای Vader شرور یا شوبیکا wookie در جنگ ستارگان.

پرووز بعدا به بی بی سی گفت که دارت ویدر را انتخاب کرده است زیرا “شما همیشه آدمهای بد را به یاد می آورید.”

وی به دلیل بازی در نقش پدر لوک اسکای واکر مشهور شد ، از 1977 تا 1983 در سه گانه اصلی لباس اصلی سیاه را بر تن داشت ، لهجه انگلیسی او برای نقش دارت ویدر مناسب نبود و خطوط وی توسط جیمز ارل جونز بیان شد.

از نظر جسمی ، Prowse برای این قسمت عالی بود. لهجه lilting انگلیسی West Country کمتر ایده آل در نظر گرفته شد ، و خطوط او توسط جیمز ارل جونز دوبله شد.

Prowse همچنین برای یک نسل از کودکان انگلیسی به عنوان Green Cross Code Man ، ابرقهرمان در مجموعه ای از تبلیغات ایمنی جاده شناخته شده بود.

مقاله جدید
'عروس نقابدار' هویت خود را نشان می دهد ، نمایشگاه هنری با مضمون خشونت خانوادگی در ساسکاتون برگزار می کند

مرد مورچه ای کارگردان ادگار رایت در توییتر خود از Prowse ادای احترام کرد.

وی نوشت: “از كودكی دیو پروس نمی توانست برای من مشهورتر باشد. قدم زدن در امتداد راهروها به عنوان شرور تجسم یافته در بخشی از دارت ویدر و جلوگیری از كاهش نسل كلی بچه ها در خیابان به عنوان مرد صلیب سبز” ، . “در آرامش ، بهترین بریستول استراحت کنید.”