دو برادر بازیگر کانادایی استفان جیمز و شامیر اندرسون ابتکار عمل را برای ارتقا استعداد سیاه آغاز کردند

هنگامی که استفان جیمز بازیگر سال گذشته جایزه رادیوس افتتاحیه را به دلیل کانادایی بودن در سطح جهانی در صنعت سرگرمی جمع کرد ، تورنتونیان گفت که این افتخاری تلخ و شیرین است.

برادرش و بازیگر همکارش ، شامیر اندرسون جایزه را در جوایز Screen Screen Canadian به او اهدا كرد و در حالی كه خانواده و دوستانشان تماشاگران را تماشا می كردند ، جیمز گفت كه فهمید: “من احتمالاً می خواستم یكی از چند سیاه پوستی باشم كه قصد داشتند آن شب قدم در آن صحنه بگذارم.

“چیزی در مورد آن فقط ناراحت کننده بود” ، ستاره نامزد گلدن گلوب سری Amazon Prime Video بازگشت به خانه در مصاحبه اخیر خود از لس آنجلس گفت.

“این برای خودم ناراحت کننده بود ، برای Shamier ناراحت کننده بود.”

اندرسون و جیمز اکنون در حال گام برداشتن برای تغییر این تجربه برای سیاهپوستان کانادایی در زمینه های مختلف کاری – از هنر و فرهنگ گرفته تا ورزش و علوم هستند.

روز پنجشنبه ، آنها آکادمی سیاه ، یک بخش ملی جدید از سازمان غیر انتفاعی BLACK Canada (ساخت یک میراث در بازیگری ، سینما + دانش) را راه اندازی کردند که حدود 5 سال پیش به عنوان یک جمع آوری کمک مالی بزرگ در تورنتو شروع به کار کردند.

برادران هنوز در حال کشف جزئیات دقیقاً کاری هستند که آکادمی به رهبری سیاه پوستان انجام خواهد داد.

اما آنها می گویند این یک عملیات دائمی و در طول سال برای بزرگداشت ، جشن و نمایش استعدادهای مستقر و ظهور سیاه پوستان ، اعم از آنگلوفون و فرانکوفون در سراسر کشور خواهد بود.

مقاله جدید
'عروس نقابدار' هویت خود را نشان می دهد ، نمایشگاه هنری با مضمون خشونت خانوادگی در ساسکاتون برگزار می کند

جیمز که اعتبار فیلمش شامل آن است ، گفت: “من و شامیر واقعاً احساس می کنیم خواستگاری ما بوده است که اکنون این مورد را به ما داده اند و ما نیز در حال فراخواندن آن هستیم.” اگر خیابان بیل می توانست صحبت کند، مسابقه و سلما.

“اما واقعیت این است که برای مدت طولانی و طولانی یک شکاف آشکار وجود داشته است.”

استفان جیمز ، که سال گذشته برنده جایزه Radius در جوایز Screen Canadian در تورنتو شد ، گفت که این افتخاری تلخ و شیرین است. (کریس یانگ / مطبوعات کانادایی)

ابتکارات برنامه ریزی شده در آکادمی شامل اهدای جوایز ، برنامه نویسی آموزشی ، اطلاع رسانی جامعه و بحث های میزگرد است.

هدف بزرگتر: از بین بردن موانع تبعیض و مبارزه با نژادپرستی سیستمی در کانادا برای دهه های آینده.

جیمز گفت: “اینگونه تغییر نسل ایجاد می کنید.” “ما لحظه ای نیستیم. ما 365 روز در سال سیاه پوست هستیم ، در این تجربه در زندگی کاری و زندگی شخصی خود زندگی می کنیم. و بنابراین این واقعاً مکانی است که قرار است برای مدت کوتاهی در آن باشد. و برای طولانی مدت. “

صندوق رسانه ای کانادا از طریق طرح توسعه بخش مشکی و مردم رنگ (BPOC) از آکادمی پشتیبانی مالی می کند ، اما برادران به دنبال شرکای شرکت های بیشتری هستند که دیدگاه و مأموریت خود را برای مبارزه با نژادپرستی سیستماتیک به اشتراک بگذارند.

اندرسون ، که اعتبار این سریال را شامل می شود ، گفت: “اکنون زمان آن فرا رسیده است.” گوش وینونا، هیجان علمی تخیلی آینده Stawaway و درام بوکس کبود شده، که اولین کارگردانی هالی بری است.

“ما از همتایان آمریکایی خود دیده ایم که آنها چیزهایی مانند جوایز BET ، جوایز NAACP ، جوایز قطار روح را ساخته اند – و لیست همچنان ادامه دارد. و این مهم است که در کانادا اکنون پلت فرم ، مرحله خود ، زیرساخت – برای ما ، توسط ما. “

وی افزود: تغییر نوری در رسانه ها مهم است.

“اگر ما بتوانیم همان عشق را بدست آوریم نهر شیت اندرسون گفت ، در Emmy حضور یافتیم ، که بسیار باورنکردنی بود ، دیدن نمایش سیاه بعدی ، تولیدکننده بعدی سیاه ، هنرمند سیاه پوست بعدی ، ورزشکار سیاه پوست بسیار عالی بود. “

تماشا کنید | سازندگان فیلم های سیاه پوست نژاد پرستی ، نابرابری در صنعت فیلم سازی را صدا می زنند:

فیلمسازان برجسته سیاه کانادایی نژاد پرستی ضد سیاه پوستی را در صنعت فیلم و تلویزیون کانادا فریاد می زنند و امیدوارند این گامی به سوی تغییر واقعی باشد. 2:15

“من وقتی دیدم چنین کانادایی مغروری بودم نهر شیت جارو ، من مثل “بله!” و اکنون من مشتاقانه منتظر داشتن کسی هستم که شبیه ما باشد. “

برادران شروع به جمع آوری آنچه آکادمی می نامند ، کرده اند انتقام جویان تیم هیئت مدیره ، که برادران مشترکاً رئیس آن خواهند شد.

اعضای هیئت مدیره ای که تاکنون در آن قرارداد امضا کرده اند عبارتند از: ونسا کرافت ، مدیر مشارکت های محتوایی در TikTok در کانادا. آلیکا هال ، مدیر اجرایی مرکز هنری نیا ؛ و وس هال ، بنیانگذار شرکت Kingsdale Advisors.

سایر اعضای هیئت مدیره عبارتند از: جنیفر هولس ، رئیس رسانه Hungry Eyes Media. دیویا شاهانی ، یک وکیل سرگرمی در Miller Thomson LLP ؛ و تهیه کننده بازیگر تونیا ویلیامز ، بنیانگذار جشنواره فیلم Reelworld و موسسه Reelworld Screen.

بیش از “لحظه هشتگ”

به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، هیئت مدیره فقط از طریق ویدئو کنفرانس ملاقات کرده است ، اما برادران مصمم هستند که اکنون راه اندازی شوند.

در حالی که جهان پس از قتل جورج فلوید و اعتراضات بی رحمانه در برابر سیاست با یک حساب نژادی روبرو شده است ، آنها می خواهند چیزی را بسازند که بیش از “یک لحظه هشتگ” طول بکشد.

اندرسون گفت: “واقعیت این است که ما هنوز نفس می کشیم.” “ما بسیار خوش شانس هستیم. و سیاه پوستان دیگری نیز هستند که فرصت زنده ماندن را ندارند ، حتی برای دیدن روز بعد ، همه گیر یا همه گیر نیستند.

“بنابراین این به همین دلیل است که این را کاشته و این را اکنون بنیان نهاده ، از بازی جلو افتاده ، از آنچه قرار است جلو بیفتیم.”

اندرسون و جیمز در حومه تورنتو در اسکاربورو ، در یک پروژه مسکن در شمال جامعه به نام Bay Mills بزرگ شدند.

اندرسون از تورنتو گفت: “آنها اوقات طاقت فرسایی بودند.” “ده سال پیش دوران بسیار متفاوتی در زندگی ما بود.”

این برادران ، که همچنین سفیران صندوق عدالت و شمول در آکادمی سینما و تلویزیون کانادا هستند ، گفتند که این تجربه ای است که آنها هرگز فراموش نخواهند کرد و به همین دلیل است که آنها احساس مسئولیت می کنند اکنون سعی کنند به دیگران کمک کنند.

“اگر مقاومت داشته باشیم ، با توجه به موقعیتی که در این صنعت داریم ، نمی توانم پسر یا دختر کوچکی از سیاه پوستان را تصور کنم [the Toronto community of] جین و فینچ که می خواهند بیرون بروند. “

“همانطور که استفان می گوید ، شما باید آن را ببینید تا گاهی اوقات آن را باور کنید. و به همین دلیل است که آکادمی تشکیل می شود. به همین دلیل است که دو برادر زیر 30 سال آن را با یک انتقام جویانه تیم “

برای دیدن داستان های بیشتر در مورد تجربیات سیاه کانادایی ها – از نژادپرستی ضد سیاه پوستان تا موفقیت در جامعه سیاه پوستان – سیاه پوستان بودن در کانادا را ببینید ، یک پروژه CBC کانادایی های سیاه می توانند به آن افتخار کنند. می توانید داستان های بیشتری را اینجا بخوانید.

(CBC)