دلایل کندخوانی

دلایل کندخوانی

دلایل کندخوانی

سرانجام راهی آسان برای کتاب خواندن پیدا شد!

عارضه ها کندخوانی و روش‌های برطرف کردن آن برخی دانش‌آموزان حیاتی نقص‌ کندخوانی در مطالعه‌ی مطالب درسی مواجه هستند. ادله آن می‌تواند بعضی یا حتی همه‌ی مورد ها ذیل باشد. بازديد : 19,400 چاپ عارضه ها کندخوانی و روش‌های برطرف نمودن آن برخی دانش‌آموزان مهم مشکل کندخوانی در مطالعه‌ی مطالب درسی مواجه هستند. استدلال آن می‌تواند بعضا یا این که حتی همه‌ی موردها ذیل باشد: عدم تعادل مطالعاتی (دانش‌آموز نمی‌تواند در بین کمیت و کیفیت مطالعه تناسب و تعادل ایجاد کند.) روش‌های مطالعه‌ی نادرست (دانش‌آموز آشنایی مهربانی از شخصیت مطالعاتی خویش ندارد و نمی‌تواند طرز مطالعه‌ی مطلوب خویش را در هر درس پیدا کند.) وسواس مطالعاتی (دانش‌آموز حساسیت بیش از حد در آیتم یادگیری و به خاطر سپردن مطالب درسی داراست و تنها به نگهداری نمودن و تکرار بی‌هدف و چندین‌باره‌ی جملات و جزئی‌خوانی می‌پردازد.) عدم توجه به ارزش سؤالی و مهم مباحث درسی (دانش‌آموز به دلیل نداشتن آمار و دیتاها کافی و تحلیلی در آیتم بودجه‌بندی و تیپ‌بندی سؤال‌های کنکور و بارم‌بندی امتحانات مدارس نمی‌تواند مطالب درسی را اولویت‌بندی کند.) اعتنا بیش از حد به نتیجه‌ی آزمون (دانش‌آموز بیش از حد اضطراری نسبت به گرفتن نمره‌ی تام در مکتب و داشتن تراز بالا در آزمون حساسیت نشان می دهد و این آیتم سبب دوباره‌خوانی و تکرار زیاد و غیر ضروری مطالب درسی و درنهایت تولید استرس می‌شود.) نداشتن انگیزه‌ی کافی برای مطالعه (دانش‌آموز در آیتم آزمون و کنکور سراسری ذهنیت منفی دارااست و آن را بسیار طاقت فرسا خیال مینماید و رسیدن به نتیجه‌ی ایده‌آل را غیر ممکن می‌داند و این آیتم سبب بی‌انگیزه شدن و کند بودنش در مطالعه می‌شود.) راهکارهای ذیل به جهت از بین بردن کندخوانی و بهبود شتاب مناسب مطالعه مؤثر خواهند بود: به جهت ساخت تعادل مناسب در میان کمیت و میزان مرغوب بودن مطالعه نباید آن‌قدر مطالعه‌ی جزئی و نماید داشته باشید که حجم پیشروی مطالعه‌ی مطالب کم باشد و نه آن‌قدر استرس کل نمودن مطالب را داشته باشید که سرسری مطالعه کنید؛ ولی بایستی در حیث داشته باشید که همواره دانش‌آموزان سخت‌کوش کلیدی ساعت مطالعه‌ی بالا پیروزی بیش‌تری کسب کرده‌اند. روش‌های مطالعه‌ی خویش را تصحیح کنید. برای بهبود آن دقت به موردها زیر می‌تواند تأثیرگذار باشد: تنها به مراقبت کردن مطالب نپردازید، تلاش نمایید مطالعه‌ی مفهومی و تحلیلی داشته باشید.

کندخوانی را جدی بگیرید!

کندخوانی را جدی بگیرید!

 مطالب درسی را از روش حل موضوع یاد بگیرید (به‌ویژه در درس‌هایی مثل ریاضی و فیزیک). از کلی‌خوانی آغاز نمایید و به‌تدریج بر روی جزئیات مطالب عمل کنید و اشراف خویش را ارتقاء دهید. محدوده‌ی وقتی معین کنید. مطالب درسی را در میان چندین وعده‌ی مطالعاتی تقسیم کنید. تمرکز حواس داشته باشید. ذهن ها مزاحم را روی برگه یادداشت نمایید و قلیل اندک آنان را از ذهن خود حذف کنید. برای درس‌هایی که به جهت شما دشوارند زمانه مطالعه‌ی کوتاه و اثرگذار داشته باشید. هر زمان متوجه شدید که مطالعه‌ی شما بازدهی ندارد ادامه ندهید یا این که استراحت کوتاهی داشته باشید یا درس دیگری را مطالعه کنید. اعتمادبه‌نفس داشته باشید و توانایی‌های خود را اعتقاد و باور نمایید و ویژگی‌های مثبت خود را ببینید. اطلاعات و آمار خود را در گزینه بودجه‌بندی‌ها و ویژگی‌های مباحث درسی افزایش دهید. می‌توانید از طرز وب سایت کانون و مجله‌ی آزمون از پایانی اخبار و دیتاها آموزشی با خبر شوید. ذهن آهسته داشته باشید و به نتیجه‌ی امتحان فکر نکنید و مطابق برنامه‌ی راهبردی آزمون درس بخوانید. ذهنیت مثبت داشته باشید. آزمون و کنکور طاقت فرسا نیست. به جای همین ذهن ها مهارت درس قرائت خویش را ارتقا دهید. همت کنید ابتدا حیاتی خودتان رقابت کنید و نسبت به خود پیشرفت درسی داشته باشید.

برای رفع کندخوانی و تبدیل شدن به یک فرد تندخوان می توانید و کسب اطلاعات بیشتر راجب دوره های ارزشمند سایت ما با شماره تماس زیر تماس حاصل فرمایید 09374538499

 

مقاله جدید
دریچه فن کویل و تاثیرات آن در تهویه خانه - کلینیک انرژی ساختمان

  :منبعshariatnia.com