در لیورپول، مسابقه آواز یوروویژن، نه تاجگذاری پادشاه، بلیط بزرگ شهر است.

در سرتاسر لیورپول، پرچم‌ها و بنرهای رنگارنگ از پست‌های خیابان آویزان شده و بر روی دیوارها نصب شده‌اند و جشن بزرگی را ترویج می‌کنند که میلیون‌ها بیننده بین‌المللی را به خود جلب می‌کند.

شهری در شمال غربی انگلستان در حال آماده شدن برای تاجگذاری است، اما تاجگذاری نیست.

از 9 ماه مه، لیورپول میزبان مسابقه محبوب یوروویژن خواهد بود، جایی که خوانندگانی که از 37 کشور نمایندگی می کنند در یک برنامه هنگفت موسیقیایی اغلب فوق العاده با هم رقابت می کنند.

این کشور به جای اوکراین میزبان مسابقات دیدنی است – که در رویداد سال گذشته پیروز شد و بنابراین در راستای استقبال از رقبا در هفته آینده بود – اما نگرانی های امنیتی در مورد تهاجم روسیه در فوریه 2022 انتقال به لیورپول را ضروری کرد.

امیلی هربرت، 25 ساله، در حالی که در یک تمرین برای برخی از سرگرمی ها به عنوان بخشی از جشنواره 10 روزه یوروویژن که در کنار مسابقه برگزار می شود، شرکت می کند، گفت: “این واقعا برای کل کشور هیجان انگیز است.”

ما هرگز چنین چیزی را نداشته‌ایم، نه در طول عمرمان.»

خدمه ساخت و ساز مشغول برپایی دهکده یوروویژن هستند که به عنوان یک منطقه مهمانی برای طرفدارانی که موفق به تهیه بلیت رویدادهای نیمه نهایی و نهایی نشده اند عمل می کند. فینال برای 13 می تعیین شده است.

“خصومت با هر چیز سلطنتی”

روز شنبه، صفحه نمایش بزرگی که برای یوروویژن نصب شده بود، مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز سوم را در لندن پخش می کند، اما مشخص نیست چه تعداد از مردم در آن شرکت خواهند کرد، زیرا طبق نظرسنجی ها، لیورپول از پرشورترین حامی انگلیسی ها فاصله زیادی دارد. سلطنت

الیوت بارت 23 ساله که در تعطیلات رسمی دوشنبه در بریتانیا با یکی از دوستانش نشسته بود و با یکی از دوستانش چت می‌کرد، گفت: «من تصور می‌کنم یوروویژن قطعاً بسیار محبوب‌تر از تاج‌گذاری در اینجا خواهد بود.

بارت گفت که معتقد است والدینش حتی کمتر از او به خانواده سلطنتی اهمیت می دهند.

زن و مرد جوانی در حالی که کنار یکدیگر روی نیمکت بتونی کم ارتفاعی که در امتداد یک پارکت قرار دارد نشسته اند، عکس می گیرند.  افراد دیگری به همراه ساختمانی دو طبقه در پس‌زمینه در حال آسیاب کردن دیده می‌شوند.
الیوت بارت، سمت چپ، و دوستش، ساشا لادرمیلک، دوشنبه در لیورپول نمایش داده می شوند. این جوان 23 ساله می گوید که معتقد است والدینش حتی کمتر از او به خانواده سلطنتی اهمیت می دهند. (ژان فرانسوا بیسون/CBC)

او گفت: «در مقایسه با لندن، لیورپول بسیار بی‌تفاوت‌تر و متخاصم‌تر خواهد بود. خصومت بسیار بیشتری نسبت به هر چیز سلطنتی یا سلطنتی وجود خواهد داشت.»

لیورپول، یک جامعه بندری شمالی که اغلب در قرن نوزدهم به عنوان دومین شهر امپراتوری بریتانیا لقب گرفته بود، در رابطه با روابط خود با دولت بریتانیا، تاریخ پیچیده ای دارد.

کارشناسان سیاسی و خود لیورپودلیایی‌ها می‌گویند که آشفتگی و اعتراضات در دهه‌های 1970 و 1980 علیه دولت محافظه‌کار مارگارت تاچر باعث ایجاد احساسات ضد استبدادی و ضدانگلیسی شد که هنوز در میان بخشی از مردم امروز وجود دارد.

در حالی که همه کسانی که با سی‌بی‌سی نیوز صحبت کردند، گفتند که معتقد نیستند که نگرش در سرتاسر لیورپول غالب است، اما اغلب به دیدگاه‌های ضد سلطنتی تبدیل می‌شود.

نمایشگر گوشه ای از یک کسب و کار، دو علامت را نشان می دهد، در حالی که عابران پیاده در خارج از آن عبور می کنند.  یکی تابلوی زرد رنگی است که روی آن نوشته شده است: به استقبال یوروویژن افتخار می کنم.  دیگری شامل نگهبانان پادشاه و عبارت: جشن سلطنتی درست است.
نمایش پنجره ای در مارکس اند اسپنسر در مرکز شهر لیورپول، یوروویژن را که شهر از 9 مه میزبانی آن را آغاز می کند و مراسم تاج گذاری پادشاه چارلز در روز شنبه را برجسته می کند. (ژان فرانسوا بیسون/CBC)

آ نظرسنجی انجام شده توسط شرکت جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها Focaldata برای وب‌سایت خبری و افکار بریتانیا، Unherd تخمین زد که فقط 38 درصد از پاسخ‌دهندگان ساکن حوزه انتخابیه لیورپول-ریورساید موافق یا کاملاً موافق بودند که سلطنت چیز خوبی برای بریتانیا است، در حالی که میانگین ملی 55 درصد است.

در لیورپول-ریورساید، 32 درصد مردم در مورد این موضوع بی طرف بودند.

در یک نظرسنجی قبلی که در سال 2019 انجام شد، همان حوزه انتخابیه لیورپول به عنوان کم حمایت ترین منطقه سلطنت در بریتانیا رتبه بندی شده است.

هواداران فوتبال طرفدار سلطنت نیستند

هواداران باشگاه فوتبال لیورپول مرتباً سرود ملی را هو می کنند که اکنون هم همینطور است خدا پادشاه را حفظ کندو سال گذشته شاهزاده ویلیام را که در مراسمی قبل از فینال جام حذفی در ورزشگاه ومبلی شرکت می کرد، هو کردند.

لیورپول روز شنبه یک بازی خانگی را در ورزشگاه آنفیلد برگزار خواهد کرد و در یک پست در شبکه های اجتماعی تایید کرد که “به دلیل درخواست لیگ برتر برای جشن تاج گذاری، بازیکنان و مسئولان هنگام پخش سرود ملی در اطراف دایره مرکز جمع خواهند شد.” “

باشگاه اضافه کرد: “البته این یک انتخاب شخصی است که آنفیلدها در آنفیلد چگونه این مناسبت را جشن می گیرند و می دانیم که برخی از هواداران نظرات قوی در مورد آن دارند.”

مردی با تی شرت صورتی و بادگیر مشکی در حالی که در سکوهای یک استادیوم شلوغ فوتبال ژست می گیرد، لبخند می زند.  در پس زمینه، بازیکنان در زمین دیده می شوند.
پیتر دوایر در یک مسابقه فوتبال لیورپول در 30 آوریل نشان داده می شود. این ضد سلطنت می گوید که در طول مراسم تاج گذاری در خارج از بریتانیا به تعطیلات خواهد رفت تا از جشن ها جلوگیری کند. (ارسال شده توسط پیتر دوایر)

پیتر دوایر در ماه می 2022، زمانی که شاهزاده ویلیام هو شد، در میان جمعیت بود. او گفت که به نظر می رسد اکثر مردم در استادیوم شرکت می کنند.

دوایر، دارنده بلیط فصل لیورپول که اصالتا اهل این شهر است اما اکنون در آکسفورد انگلستان زندگی می کند، گفت: «لیورپول هرگز از بیان نظرات خود نترسیده است.

او به سی‌بی‌سی نیوز گفت که پدرش در دهه 1960 در مسابقات لیورپول شرکت می‌کرد و گفت که در آن زمان، هواداران اغلب متن آهنگ را تغییر می‌دادند. خدا پادشاه را حفظ کند به “خداوند تیم ما را حفظ کند.”

دوایر گفت در حالی که نمی‌خواهد این موضوع را زیاده‌گویی کند، اعتراف می‌کند که در میان هواداران فوتبال، بسیاری «خشم و تلخی» عمیقی نسبت به صاحبان قدرت دارند.

این از رسیدگی اولیه ناشی می شود فاجعه هیلزبورواو گفت، زمانی که 97 هوادار فوتبال در شفیلد، انگلستان، در 15 آوریل 1989 توسط هجوم مردم در یک بخش شلوغ از ورزشگاه کشته شدند.

در ابتدا پلیس و حتی برخی از رسانه ها هواداران لیورپول را مقصر این فاجعه دانستند، اما در نهایت یک تحقیق مستقل نشان داد که تصمیمات ضعیف یک فرمانده پلیس در مورد مدیریت جمعیت منجر به این فاجعه شده است.

دوایر گفت که واکنش اولیه باعث ایجاد بی اعتمادی شد – که به دولت و اغلب به خانواده سلطنتی منتقل می شود.

انبوهی از مردم پشت سنگرها ایستاده‌اند و تابلوهای زردی در دست دارند که روی آن نوشته شده بود، نه پادشاه من.
معترضان منتظر هستند تا پادشاه چارلز و کامیلا، همسر ملکه، در 26 آوریل به کتابخانه مرکزی لیورپول برسند. این زوج رسماً جشن خواهرخواندگی این کتابخانه را با اولین کتابخانه عمومی اوکراین، کتابخانه علمی منطقه ای در اودسا، جشن گرفتند. (جان سوپر/پول/آسوشیتدپرس)

او به‌عنوان یک ضد سلطنتی که خود را ضد سلطنت توصیف می‌کرد، تعطیلات خود را در خارج از بریتانیا برنامه‌ریزی کرد تا مجبور نباشد در طول جشن تاجگذاری در اطراف باشد.

او گفت: «این هفته افزایش خواهد یافت. من طاقت ندارم در کشور باشم.

دانش آموزان مدرسه چارلز، کامیلا را تشویق می کنند

در لیورپول، برخی از پرچم‌های یونیون جک در نزدیکی یک مرکز خرید آویزان شده است، و برخی از فروشگاه‌ها – به‌ویژه زنجیره‌های ملی – تبلیغات جشن تاج‌گذاری را انجام می‌دهند، اما هیاهوی زیادی وجود ندارد.

هنگامی که چارلز و کامیلا، که روز شنبه ملکه خواهند شد، در 26 آوریل از لیورپول بازدید کردند، آنها به پرده برداری از مرحله یوروویژن کمک کردند و گفتند که رقابت را تماشا خواهند کرد.

به عنوان بخشی از تور آنها در زادگاه بیتلز، دانش‌آموزان مدرسه آن‌ها را تشویق کردند، اما تظاهرکنندگان گروه ضد سلطنتی جمهوری نیز مورد تمسخر قرار گرفتند.

هالی لوکاس، مدیر مدرسه ابتدایی محلی، دانش‌آموزان خود را در جریان دیدار همسر پادشاه و ملکه به اهتزاز درآورد.

هنگامی که در یک کافی شاپ محلی توقف می کرد، به CBC News گفت که شرکت کردن بچه ها برای آنها هیجان انگیز است اما لیورپول به اندازه بقیه بریتانیا به خانواده سلطنتی علاقه ندارد.

لوکاس گفت: «این یک موضوع سیاسی است. “مردم قدردان حمایت بیشتر خواهند بود. لیورپول در جنوب شهرت کمی دارد.”

جمعیت خشمگین «نماینده» شهر نیستند

لیورپول که در دهه های 1970 و 80 شاهد سقوط اقتصاد صنعتی خود همراه با خروج ده ها هزار نفر بود، تجربه کرده است. رشد جمعیت در طول دهه گذشته

به گفته دیوید جفری، مدرس ارشد سیاست بریتانیا در دانشگاه لیورپول، مرکز شهر شامل ترکیبی از دانش‌آموزان و خانواده‌های جوان، همراه با برخی مناطق فقر است.

او گفت که جمعیت قوی ایرلندی شهر به این ایده کمک می‌کند که بسیاری در لیورپول خود را انگلیسی نمی‌دانند، بلکه به‌عنوان «اسکوز»، لقبی که هم به لهجه محلی و هم به هویت فرهنگی لیورپودلیایی اشاره دارد.

مردی با کت شرابی و روسری مشکی برای پرتره در یک پارک ژست می گیرد.
دیوید جفری، مدرس ارشد دانشگاه لیورپول، می‌گوید جمعیت قوی ایرلندی این شهر به این ایده کمک می‌کند که بسیاری از لیورپودلیایی‌ها خود را بریتانیایی نمی‌دانند. (ژان فرانسوا بیسون/CBC)

جفری گفت تحقیقات نشان داده است که اسکوزرها بیشتر چپ گرا هستند و اغلب از “قوانین و هنجارهای تعیین شده” خارج می شوند.

او گفت که در حالی که هوی‌های جمعیت فوتبال بلند است، آنچه گروهی از “عمدتاً میانسالان… مردان سفیدپوست در شرایط شلوغی انجام می‌دهند… نماینده کل شهر نیست.”

در عوض، جفری گفت، او معتقد است که احساس غالب نسبت به سلطنت احتمالاً بی تفاوتی است.

او طی مصاحبه ای در محوطه دانشگاه به سی بی سی نیوز گفت: «فکر می کنم اکثر مردم واقعاً از ترک وضعیت موجود خوشحال هستند.

او گفت مهم است که در نظر بگیریم که هر گونه بحث در مورد آینده سلطنت در زمان افزایش تورم – و زمانی که بسیاری از بریتانیایی ها از نحوه کار دولت ناراضی هستند – در جریان است.

“اگر همه اینها تا زمانی که پادشاه ویلیام را بدست آوریم مرتب شود، پس شاید بحث ها در آن زمان حل شود.”