خرید ملک در بهترین منطقه کرج

 

با توجه به این که قیمت ملک در هر سال صعودی است و مناطق اطراف کرج روبه رشد اند برای خرید ویلا و سرمایه گذاری، بنابراین پیشنهاد ما خرید ملک در کرج و اطراف کرج است.

کرج دارای 6 منطقه برتر برای خرید ویلا است که برای سرمایه گذاری بهتر است همه این مناطق را بشناسید پس در ادامه همراه ما باشید تا این مناطق را به شما معرفی کنیم.

6منطقه برتر خرید ملک

  • کوهسار
  • کردان
  • برغان
  • سهیلیه
  • چهارباغ
  • تهراندشت

منطقه کوهسار برای خرید ملک

کوهسار در ساوجبلاغ و در نزدیکی منطقه کردان قرار گرفته است. رود کردان که یکی از زیباترین جاهای دیدنی کردان است از روستای کوهسار معروف به قلعه چندار نیز عبور کرده است که اتراق در اطراف رود همواره یکی از محبوب ترین تفریحات مردم در سفر به کوهسار بوده است.

کوهسار جمعیتی کمتر از 11هزار نفر دارد و این منطقه در سال 1383، با ادغام شدن دو روستای قلعه سلیمان و چندار که از توابه شهرستان ساوجبلاغ بودند به وجود آمده است.

کوهسار دره ها، تپه ها، کوه ها و جاهای طبیعت گردی مختلفی دارد که هرکدام علاقه مندان خاص خود را دارند.

شهر کوهسار با ارتفاع متوسط بیش از 1550 متر از سطح دریا دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و وجود باغ های فراوان و رودخانه هایی چون رودخانه کردان در شرق منطقه و رودخانه های فصلی در غرب آن ، جاذبه های آن را دو چندان کرده است.

کردان کرج

منطقه کردان از توابع شهرستان ساوجبلاغ کرج در فاصله22 کیلومتری کرج، 62 کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد منطقه کردان منطقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا نزدیک پایتخت است که در آن چیزی جز باغ‌های زیبا و سرسبز نمی‌بینید.
در کردان نه خبری از دود هست، نه ترافیک و نه ساختمان‌های بلند و پر سروصدا و نه هیچ چیز دیگری که خاطرتان را بیازارد.
در گذشته مردم کردان حاشیه‌نشین به حساب می آمدند، اما امروز بیشتر ویلا‌نشین‌های یک منطقه خوش آب و هوا را می‌بینید که برای ییلاق به این منطقه سفر می‌کنند.

مقاله جدید
مقاله ای جامع و کامل از نحوه صحیح تایمینگ و فیلرگیری سوپاپ ها

کردان البته با کارخانه‌های آلومینیوم‌سازی، کارتن‌سازی، ریسندگی و بافندگی که در حاشیه خود دارد به قطب اقتصادی غرب کرج تبدیل شده است.

منطقه کردان قدمتی هزار ساله دارد و پیدایش آن به پیش از قرن ششم هجری قمری می‌رسد.

برغان در استان البرز

برغان نیز مانند بقیه مناطقی که معرفی کردیم در ساوجبلاغ قرار دارد این روستا در بین دو رود سنج و شاهرود واقع شده است.
رونق صنعت گردشگری در این روستا به علت قرار گرفتن در مسیر کرج به سمت کردان است. البته نباید از واقع شدن روستا در میان رود سنج و شاهرود که منجر به توسعه این روستا شده است نیز غافل گردید.

جاده برغان یکی از معدود روستاهایی است که در چند سال اخیر مورد توجه تورهای گردشگری قرار گرفته و توانسته است محبوبیت بسیار زیادی میان مسافران به دست آورد.

همانند بسیاری از مناطقی که در نیمه شمالی کشور واقع شده اند بهترین زمان مسافرت به روستای برغان، از اوایل فصل بهار است.

آتشگاه کرج از جمله مناطق تفریحی برغان به شمار می رود که روزانه عده ی زیادی از مردم به این منطقه می روند.

سهیلیه در استان البرز

جاده سهیلیه منطقه ای باغ ویلایی در استان البرز است. این منطقه تا کردان فاصله‌ی زمانی ۱۰ دقیقه‌ای دارد و از آزاد راه کرج قزوین دسترسی به آن امکان پذیر خواهد بود.

سهیلیه با وسعت 32 کیلومتر مربع از جنوب به اشتهارد از غرب به سعید آباد و از شرق به چهار باغ کرج محدود می‌شود.

منطقه‌ای سرسبز که کاشت درختان و سبزیجات به سبب جنس خاک مطلوب در آن امکان پذیر است.

مقاله جدید
تعمیرات مربوط به موتور گیربکس آسانسور

آب کافی، امکانات برق، گاز و تلفن، راه‌های ارتباطی آسان به پایتخت از جمله عوامل دیگری است که خرید زمین در این منطقه را به منظور ویلاسازی و کشاورزی محبوب می‌کند.

این منطقه از نظر کاشت و پرورش گل‌های زینتی و پرورش قارچ‌های خوراکی، مرکز استان محسوب می‌شود. نزدیکی به شهرک‌های صنعتی استان البرز نیز باعث رشد منطقه سهیلیه شده است.

از میان روستاهای منطقه سهیلیه، روستای زعفرانیه، روستای لشگر آباد و شهرک کوروش محبوبیت بیشتری نزد خریداران ویلا دارند.

چهارباغ کرج برای خرید ویلا

چهارباغ در فاصله ای نزدیک به کردان قرار دارد و باغ های میوه و باغ ویلا های چهارباغ بسیار محبوب و معروف اند.
جمعیت چهارباغ در سال 1384، برابر با 5620 نفر بوده‌است ولی با پیوستن دو روستای پرجمعیت مهدی‌آباد و ملک‌آباد (دو روستا با 40 هزار نفر جمعیت) به این شهر در سال 1387و مهاجرپذیری جمعیت آن به حدود 65 هزار نفر رسید.

وجود اراضی مزروعی با تنوع کشت انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) با وسعت 1550هکتار و همچنین وجود باغات میوه و به ویژه فعالیت تعداد کثیری گلخانه‌های تولیدکننده گل‌های زینتی و سایر محصولات که موجب گردیده‌اند.

این شهر تحت عنوان قطب گل و گیاه استان مطرح گردد؛ و چهارباغ مهد پرورش گلهای پامچال بوده که حتی به خیلی از کشورهای خارجی صادر می‌شودباغ پرندگان چهارباغ از جمله نقاط دیدنی است که صدها گونه پرنده نایاب را در خود جای داده است.

تهراندشت کرج

تهراندشت در استان البرز و در نزدیکی منطقه کردان قرار دارد. مسیر دسترسی به تهراندشت از مسیر اتوبان تهران کرج و پس از آن کرج قزوین مهیاست. تنها چند کیلومتر پس از کرج، مسیر دسترسی به تهراندشت واقع شده است.

مقاله جدید
فروش اسید بوریک |خرید اینترنتی بوریک اسید |اسید بوریک صنعتی

این منطقه در پایین دست رشته کوه البرز واقع شده است. قرار گیری این منطقه در پایین کوه البرز، سبب شده است تا آب زیرزمینی بسیار زیادی در این منطقه وجود داشته باشد.

از سوی دیگر، تهراندشت مانند یک دره است. نقاط پایین دره که شامل مناطقی نظیر سرخاب می شود، دارای شرایط بسیار ویژه ای هستند این مناطق دسترسی بسیار خوبی به آب زیرزمینی دارند یعنی با حفر تنها چند متر چاه، به منبع بی انتهای آب دست خواهیم یافت.

به لحاظ اقتصادی منطقه تهراندشت به شدت در حال رشد است. به نحوی که قیمت زمین ها در این منطقه نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است اما همچنان می توان تهراندشت و سرخاب را از دسترس پذیر مناطق برای خرید ویلا و زمین دانست.

منبع: ایملک