جین گودال از لایحه سناتور موری سینکلر برای ممنوعیت اسارت میمون و فیل در کانادا حمایت می کند

جین گودال ، نخست وزیر مشهور جهان ، در حال پیوستن به سناتور مانیتوبا ، موری سینکلر برای فشار بر کانادا برای تصویب یک قانون جاه طلبانه تر برای حمایت از حیوانات است که به طور موثر نگهداری میمونها و فیلهای بزرگ را در اسارت در این کشور ممنوع می کند.

سینکلر قرار است امروز لایحه ای را در اتاق سرخ معرفی کند که در صورت تصویب ، باغ وحش ها و سایر مmentsسسات را از دستیابی به میمون های بزرگ یا فیل های جدید منع می کند مگر اینکه آنها این کار را برای اهداف رفاهی یا حفاظتی انجام دهند.

این قانون با عنوان قانون جین گودال همچنین استفاده از این دو گونه را برای سرگرمی ، از جمله فیل سواری ممنوع می کند.

طبق آمار جمع آوری شده توسط سینکلر ، 33 میمون بزرگ در اسارت در کانادا وجود دارد – 9 شامپانزه ، 18 گوریل و شش اورانگوتان. بیش از 20 فیل در کانادا در اسارت زندگی می کنند. 16 نفر از آنها در شیر صفری آفریقایی مستقر در انتاریو ، بزرگترین گله در هر مرکز جانورشناسی آمریکای شمالی هستند.

این جاذبه توریستی ، که خود را “ماجراجویی اصلی سافاری کانادا” می داند ، از برخی از فیلهای آسیایی خود برای سرگرمی و انتقال مردم در املاک 750 جریب استفاده می کند. یکی از فیل های شیر صفری آفریقایی سال گذشته به یک مربی حمله کرد و او را با جراحات غیر تهدید کننده زندگی روبرو کرد.

بیست سال پیش ، آنها دیگر به جهنم امیدی به تصویب چیزی مانند این لایحه نخواهند داشت.– جین گودال ، متخصص جراحی اولیه

باغ وحش دره در ادمونتون نیز به دلیل کار با لوسی ، یک فیل 44 ساله بیمار ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

گودال به سی بی سی نیوز گفت: “آنها حیوانات بزرگی هستند و همچنین فوق العاده باهوش هستند.”

“من جمع کردم که در کانادا آنها واقعاً از آنها برای سرگرمی و مسافرت به گردشگران استفاده می کنند. این بسیار اهانت آور است ، واقعاً بسیار تحقیرآمیز نقش آنها در زندگی ما.”

شیر سافاری آفریقایی ساکن همیلتون ، در انت ، از برخی از فیلهای آسیایی خود برای دوچرخه سواری استفاده کرده است. (حمایت از حیوانات جهانی)

گودال گفت که هنگامی که دهه ها پیش کار خود را در میان شامپانزه های آفریقا آغاز کرد ، اطلاعات کمی در مورد خرد انسانی آنها وجود داشت.

وی گفت که استادانش در دانشگاه کمبریج به طور فعال او را از مطالعه شباهت های بیولوژیکی میان شامپانزه ها و انسان یا پیشبرد این ایده که این حیوانات شخصیت و عواطف خاص خود را دارند ، منصرف می کنند. وی گفت که از او بخاطر نام بردن بر روی شمپانزه های مورد مطالعه انتقاد شده است.

“من از دهه 1960 تلاش کردم تا مردم ماهیت واقعی حیوانات را درک کنند ، که آنها موجوداتی دارند و آنها برای استفاده و سو abuse استفاده از ما در اینجا نیستند. اکنون که خیلی چیزهای بیشتری می دانیم ، به تدریج همه چیز تغییر می کند ، اما ما هنوز به حیوانات بی احترامی می کنیم. “

“همانطور که انسانها در سراسر جهان می پذیرند حیوانات موجوداتی هوشمند هستند ، خواستار بهبود شرایط زندگی و درمان حیوانات اسیر می شود. من می گویم [that] 20 سال پیش ، آنها دیگر به جهنم امیدی به تصویب چیزی مانند این لایحه نخواهند داشت. “

در حالی که گودال همیشه مدافع حقوق شامپانزه ها در اسارت بوده است ، وی گفت محدودیت های همه گیر در حرکت او (ماههاست که در یک خانه خانوادگی در انگلیس زندانی شده است) درک عمیق تری از این برخی از این حیوانات به او داده است مجبور به تحمل

یک شامپانزه در یک تصویر ثابت از مستند National Geographic “Jane Goodall: The Hope” انبه می خورد. (بیل والور / نشنال جئوگرافیک از طریق AP Photo)

گودال گفت محدود کردن این موجودات در قفس یا محفظه های کوچک به معنای شکنجه است. وی گفت در حالی که برخی از باغ وحش های مدرن با استفاده از شیوه های خود می توانند به حیوانات وحشی محیط مهمان نوازی بیشتری بدهند ، اما هنوز هم بسیاری از اقدامات نامناسب برای نگهداری حیوانات در شرایط غیر استاندارد وجود دارد.

سینکلر گفت: “شما در آن محیط چیزی درباره آنها نمی آموزید.” “برخی از اهداف مفید برای باغ وحش ها وجود دارد که ما نمی توانیم و نباید تلاش کنیم آنها را از بین ببریم ، اما صرف دستگیری حیوان و جلوگیری از لذت بردن از زندگی در طبیعت ، در زیستگاه های طبیعی آنها ، برای اهداف سرگرمی دلیل خوبی نیست. تا اجازه دهد این اتفاق ادامه یابد. “

این لایحه قانون کیفری را اصلاح می کند تا داشتن یک میمون بزرگ یا یک فیل بزرگ ، یا تولید مثل این حیوانات جرم فدرال باشد – به استثنای برخی موارد محدود برای افرادی که “تحقیقات علمی غیر مضر” را دنبال می کنند و مواردی که رفاه حیوانات است ، در سوال. باغ وحش ها و مکان های دیگر می توانند سهام فعلی این حیوانات را حفظ کنند.

این لایحه همچنین اصلاح قوانین موجود در زمینه حمایت از حیوانات وحشی فدرال را ایجاد می کند تا یک رژیم صدور مجوز برای کسانی که قصد وارد کردن این حیوانات یا انتقال آنها به خارج از مرزهای استان را دارند ، ایجاد شود.

لایحه سینکلر همچنین می تواند شکافی را در قانون موجود که اجازه واردات عاج فیل و “غنائم” شکار را می دهد ، کاهش دهد.

در این لایحه واردات یا صادرات اقلام متشکل از عاج فیل و اقلام “متشکل از هر قسمت فیل” ممنوع می شود ، به استثنای موارد بسیار محدود.

سینکلر گفت ، دولت در حال حاضر فروش عاج را از فیل های کشته شده ممنوع می کند – اما تهیه عاج دشوار است و لوازم غیرقانونی به راحتی وارد بازار کانادا می شوند.

براساس داده های ارائه شده توسط کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های جانوری و گیاهان وحشی در معرض خطر (CITES) ، بین سال های 2007 و 2016 ، کانادا اجازه واردات 400 جمجمه فیل و 260 فوت فیل را داده است.

در این عکس پرونده 3 مارس 2013 ، فیل ها در پارک ملی Chobe در بوتسوانا آب می نوشند. (شارمین نورونها / آسوشیتدپرس)

سال گذشته ، گودال از کشورهای جهان خواست که این عمل را که باعث فرو ریختن جمعیت این “غول های عاقل و ملایم” در جنوب صحرای آفریقا می شود ، کنار بگذارند.

در سال 1930 ، حدود 10 میلیون فیل در این قاره ساکن شدند. امروز فقط حدود 400،000 باقی مانده است. گودال گفت ، این کاهش چشمگیر به دلیل شکار غیرقانونی عاج توسط کارتل های جنایتکار است.

“چگونه کسی می تواند این کار را انجام دهد؟”

وی گفت: “من تلاش کردم و تلاش کردم تا بفهمم چگونه کسی می تواند بیرون برود و این حیوان زیبا را ببیند و این کار را انجام دهد.” “من فکر می کنم ،” تو پیچ خورده ای. تو دیوانه ای. ” نحوه رفتار ما با حیوانات بسیار وحشتناک است.

“بخصوص فیلها بسیار شگفت انگیز با شکوه هستند ، اما شیرها و ببرها و کرگدن ها نیز چنین هستند. من آنها را ملاقات کرده ام ، آنها را می شناسم ، در طبیعت با آنها بوده ام. چطور کسی می تواند چنین کاری کند؟”

وی گفت كه كشورهای دیگر مانند چین و انگلستان نیز تجارت عاج و كانادا را ممنوع كرده اند ، زیرا “یك كشور دموكراتیك با ادعای متمدن” باید با تصویب لایحه سینكلر از آن پیروی كند.

سینکلر سال گذشته قانون مشابهی را آغاز کرد که اسارت نهنگ ها و دلفین ها را در پارکهایی مانند MarineLand در نیاگارا فالز ، آنت ممنوع کرد.

وی گفت که به دلیل پایه گذاری در دانش سنتی بومی در مورد نقشی که حیوانات در یک جامعه دارای عملکرد خوب دارند ، مصمم است که حیات وحش را نجات دهد.

سینکلر گفت: “کشتن حیوانات برای اهداف تفریحی همیشه منطقه ای بوده است که من کاملاً با آن مخالفم.”

“من با شکار غنائم موافق نیستم. با شکار تفریحی موافق نیستم. من فکر می کنم افرادی که حیوانات را برای ورزش می کشند از نظر رابطه با حیوانات گمراه هستند.”

فراتر از تغییرات قانون جزا و مقررات جدید صدور مجوز برای میمون های بزرگ و فیل ها ، لایحه سینکلر همچنین از طریق تغییرات نظارتی به اوتاوا این قدرت را می دهد تا با مالکیت خصوصی گربه های بزرگ مانند شیرها و ببرها سرکوب کند – برای “جلوگیری از نوع بهره برداری شرم آور در Tiger King دیده می شود. “

جو اگزوتیک ، شخصیت اصلی فیلم مستند نت فلیکس ، ببر کینگ ، با یک گربه بزرگ تصویر شده است. لایحه سینکلر به دولت نظارتی را می دهد تا مالکیت خصوصی گربه های بزرگ مانند شیر و ببر را ممنوع کند. (FrontPageDay6TK)

سینکلر گفت که پس از تماشای آن فیلم مستند نتفلیکس ، که به دنیای زیرزمینی باغ وحش های غیرانتفاعی سودآوری در ایالات متحده منتهی می شود ، از افزودن این بند الهام گرفته است.

وی گفت صدها نفر از این گربه ها در کانادا در اسارت به سر می برند. وی گفت: “این واقعاً مرا جلب کرد.” “من فکر کردم این فقط یک مسئله ایالت جنوبی آمریکای جنوبی است.

“اما نه ، این در کانادا است. صاحبان گربه مانند آنها باید ممنوع شوند.”

مقاله جدید
جراحی زیبایی پلک - مرکز چشم پزشکی سلامت غرب تهران