جمع كنندگان كنترل: داوطلبانی كه برای رفع اشکالات بیشتر ما تلاش می كنند از آنها جلوگیری كنند

بیشتر ما برای جلوگیری از برداشتن کنه هنگام بیرون بودن درد می کشیم.

اما یک گروه در منطقه میرامیچی با کمک یک متخصص آموزش دیده به طور فعال در جستجوی آنها است.

داوطلبان کمیته ارزیابی محیط زیست رودخانه میرامیچی در حال جمع آوری کنه ها در امتداد رودخانه میرامیچی هستند ، صید آنها را بطری می کنند و آن را بازگرداند تا توسط استاد زیست شناسی دانشگاه مونت آلیسون ، وت لوید ، جلب شود.

لوید بیش از یک دهه است که کنه ها و بیماری لایم – بیماری ناتوان کننده ای را که می توانند منتقل کنند – ردیابی و بررسی کرده است. لوید به Shift NB گفت جمعیت کنه ها در دریانوردی به طور مداوم در حال افزایش است و همچنین در حال حرکت است ، با کنه های پا سیاه در شمال نسبت به گذشته ظاهر می شود.

لوید گفت ، برای جوامع بسیار مهم است که بدانند این افزایش ها در کجا اتفاق می افتد و آیا در معرض خطر ابتلا هستند.

“و هیچ راهی بهتر از این نیست که افراد جامعه بتوانند این اطلاعات را بدست آورند تا اینکه آنها را در آنجا پارک به دنبال کنه بکشند.”

کشیدن برای کنه ها معمولاً کشیدن یک پارچه سفید روی گیاهان برای جمع آوری کنه هایی است که ممکن است در آنجا کمین کنند. کنه های قهوه ای تیره در برابر پارچه روشن خودنمایی می کنند. (عکس ارسالی توسط امیلی چنری)

کنه هایی که برای باکتری های ایجاد کننده بیماری لایم آزمایش شده اند

اوایل پاییز امسال ، لوید با داوطلبان گروه محیط زیست میرامیچی همکاری کرد و آنها چندین ماه است که رودخانه میرامیچی را کشیده اند.

فرآیند جمع آوری شامل یک عنصر آشکار از محافظت در برابر آفتی است که داوطلبان در حال جمع آوری آن هستند: آنها با دقت در لباس محافظ و چکمه می پوشند. لوید گفت: آنها سپس یک تکه پارچه سفید را روی چمن ها ، بوته ها و سایر پوشش های گیاهی حوضه رودخانه می کشند و بدنبال “کنه هایی هستند که به اندازه کافی احمقانه یا ناامید باشند تا فکر کنند این پارچه حیوان است”.

کنه هایی که به رنگ قهوه ای تیره هستند ، روی پارچه را می گیرند و به راحتی در برابر آن لکه دار می شوند.

سپس بارگیری را از روی برگه های دراگ جمع آوری می کنند ، برچسب گذاری شده بر اساس مکان و تاریخ پیدا شده ، مرتب می شوند تا هر چیزی که کنه نیست را بردارند ، در بطری های نمونه قرار داده و به آزمایشگاه منتقل می کنند.

لوید گفت: “و سپس این کنه ها آزمایش می شوند تا ببینند آیا آنها باکتری عامل بیماری لایم را حمل می کنند.”

لوید ، که در عکس پرونده مشاهده می شود ، تقریباً یک دهه جمعیت کنه ها را بررسی کرده است. (آب و هوای روزانه)

تیک ها هنوز تا دسامبر فعال هستند

گرچه دما در حال کاهش است ، جمع آوری حداقل تا اواسط دسامبر ادامه خواهد داشت.

لوید گفت: “وقتی برف روی زمین به اندازه کافی سنگین شد و کنه ها دفن شدند ، داوطلبان متوقف می شوند.” “اما کنه ها هنوز بیرون نیستند و در اطراف سرگردان هستند.”

اگرچه احساس سرما می کند ، لزوماً به اندازه کافی سرد نیست تا بتواند آنها را از بین ببرد ، “بنابراین ما هر ساله تعداد آنها بیشتر و بیشتر می شود.”

جمعیت کنه ها در امتداد ساحل در حال افزایش است زیرا اقیانوس دما را تعدیل می کند. اما محققان همچنین شاهد افزایش جمعیت کنه ها در امتداد دره های رودخانه هستند.

به همین دلیل ، لوید می خواست در امتداد “رودخانه های واقعاً بزرگ استان ، و میرامیچی یکی از آنها باشد” ، جمع کند تا ببیند که آیا کنه ها در کنار آنها ایجاد می شود یا خیر.

لوید محتاط است که بیش از حد هشدار ندهد. وی گفت ، هر کنه به باکتری های عامل بیماری لایم آلوده نیست و حتی اگر یک کنه باشد ، برای انتقال عفونت “باید مدتی تغذیه کند”.

وی گفت: “اینطور نیست که شما باید خود را دربند کنید و هرگز بیرون نروید.” “ما باید بیرون برویم – آنجا خوب است. اما ما باید مراقب باشیم که محل کنه ها و میزان آلودگی چقدر است ، تا جوامع بتوانند اطلاعات خوبی کسب کنند.”

لوید گفت که کنه های جمع آوری شده در ماه های زمستان آزمایش می شوند و نتایج آن در بهار سال 2021 گزارش می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>