تعمیر گاز، سرویس و تعمیرات انواع اجاق گاز در منزل

اجاق گاز های شیشه ای موجود در بازار ایران عموما از کمترین استاندارد تا بالاترین استاندارد به وفور یافت می شود که در زمان خرید به این مسائل حتما توجه کنید و قیمت مختلف گازهای شیشه ای یکی از دلایلش کیفیت شیشه میباشد. درست نبودن برش جای اجاق گاز صفحه ای توسط کابینت کار و در آوردن الگوی برش گاز خیلی بزرگتر از حد مجاز شیشه های گاز چون در کوره حرارت دیده اند به صورت فشرده و نسبت به تغییر سایز سطحی در تغییر دما حساس می باشند فلذا فشار وزن در یک قسمت از گاز و تغییردمای سریع بر اثر ریختن مایعات باعث تغییر سایز سطحی شیشه در حد کمتر از میلیمتر برای شیشه غیر قابل تحمل است و از طرف دیگر چون این شیشه ها از ترکیبات پلاستیکی برای کاهش خطر بریدگی استفاده کرده اند این ترک کوچک بلافاصله به پودر شده کل شیشه ختم می شود .

قبل از این که درمورد عیب یابی اجاق گاز صحبت کنیم بهتر است کمی در مورد نکات نصب اجاق گاز بدانید. ۶- از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید. با تمیز کردن بخش فندک شروع به کار کنید، تجهیزات تو کار فندک بخش سر سفالی سفید است که در نزدیکی سر شعله قرار دارد. سر شعله هر قسمت از گاز برای سایز مخصوص خودش طراحی شده است که در صورت گذاشتن ظرف بزرگتر احتمال شکستن شیشه به دلیل برگشت حرارت به سطح شیشه بالاتر میرود.

آموزش تعمیر اجاق گاز صفحه ای یکی از موضوعات مهم است که کاربرد گسترده ای در حالت تخصی و غیر تخصصی دارد. در ادامه بخشی از مهم ترین مشکلات این دستگاه را بررسی کرده و شما را با کلیاتی راجع به تعمیر اجاق گاز رومیزی آشنا خواهیم علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز کرد. کیفیت بالای اجاق گاز آلتون باعث خراب شدن دیرتر دستگاه می شود ولی تضمینی نیست که اصلا مشکل پیدا نکند.

مقاله جدید
دوزینگ پمپ پرومیننت PROMINET - شرکت طاهران صنعت کوشا - نمایندگی پمپ پرومیننت

اگه اجاق شما برقیه مطمئن بشید که اتصال سالمه و برق به دستگاه میرسه. گاهی اوقات با رفت و آمد برق، نوساناتی در جعبه برق فندک ایجاد می شود و فندک شروع به جرقه زدن مداوم می کند. اگه گازیه شلنگ گاز رو بررسی کنید تا پاره یا جدا نشده باشه چون هرکدوم از این اتفاقات می تونه باعث کار نکردن اجاق گاز بوش بشه.