ترمیم (پر کردن) دندان چیست؟

به عبارت دیگر از کجا بفهمیم دندان ما دچار شکستگی، سایش یا پوسیدگی شده که بعد برای ترمیم (پرکردن) به دندانپزشک مراجعه کنیم؟ پس حتی اگر تمام پوسیدگیهای دندانیتان را با ترمیم برطرف کردهاید لازم است به طور مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنید و هرشش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید.ترمیم دندان مانند هر جسم دیگری عمر مفیدی دارد لذا برای ویزیت های دوره ای و احیاناً نیاز به تعویض در زمان مناسب اقدام گردد. امکان دارد به مدت دو ماه پس از پرکردن دندان به مواد غذایی سرد و گرم حساسیت نشان دهد که این امر طبیعی است اما اگر این حساسیت بیشتر از دو ماه طول بکشد باید با پزشک مشورت کرد.

هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا معاینه کلی انجام دهد. جهت انجام مشاوره و رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی سروش لطفا از راه های ارتباطی زیر اقدام کنید. در صورت بروز این مساله به دندانپزشک نحوه ی ترمیم دندان شکسته خود مراجعه کنید. بنابراین با این آمار، میتوان فهمید که چرا بیشترین مراجعه بیماران به مراکز دندانپزشکی به خاطر پوسیدگی دندان و مسائل مرتبط با آنها است. بنابراین بافت دندانی بیشتری باقی می ماند.

کوچکترین اجزا باقی مانده از دندان مفید ند و به بیشتر چسبیدن ماده و دندان کمک می نمایند. به همین دلیل در چنین مواقعی حتی اگر دندان در معرض دید باشد از ماده سیاه یا همان آمالگام استفاده می شود. آمالگام همان مواد نقره ای رنگی هستند که بیشتر برای پر کردن دندانهای آسیاب استفاده می شود. بعد از تمام شدن کار پر کردن دندان برای کم شدن درد ناشی از پر کردن می توان با نظر پزشک از مسکن استفاده کرد ولی نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک نیست.

تولید این ماده در دندان پزشکی انقلابی ایجاد کرد زیرا در گذشته به واسطه یک پوسیدگی کوچک، دندان پزشک مجبور بود حفره مشخصی برای گیرکردن آمالگام ایجاد کند اما با ورود کامپوزیت تراش دندان ها محافظه کارانه تر شد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که ماده سیاه فاقد چسبندگی است و برای قرار گرفتن آن روی دندان، باید دندان را به مقدار زیادی تراش داد. از یک طرف دیگر، قیمت آن ها نسبتا متعادل است، تغییر حالت نداده و منقبض نمی شوند و دارای مواد حاوی فلوراید هستند که از پوسیدگی دندان جلوگیری به عمل می آورد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان فتوشاپ بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.