این مطالعه نشان می‌دهد که صنعت از خطرات مواد شیمیایی برای همیشه PFAS برای چندین دهه قبل از اقدام برای محدود کردن آنها می‌دانست.

بر اساس مطالعه جدیدی که بر اساس آرشیوهای صنعتی در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، سازندگان PFAS، دسته ای از مواد شیمیایی که در همه چیز از ظروف پخت و پز گرفته تا ظروف غذا و لوازم آرایش استفاده می شود، شواهدی از سمی بودن این مواد در اوایل دهه 1970 داشتند و خطر را پنهان کردند. .

دولت‌های کانادا و ایالات متحده اکنون در حال سرکوب مواد پر و پلی فلوروآلکیل (PFAS) هستند، دسته‌ای از بیش از 9000 ماده شیمیایی ساخت بشر که از دهه 1940 تولید شده‌اند. آنها دارای خواص منحصر به فردی هستند که آنها را مقاوم در برابر حرارت، روغن و آب دافع و مقاوم در برابر اصطکاک می کند و در محصولاتی از لوازم آرایشی و جعبه های بیرون بری گرفته تا ظروف نچسب و ضد آتش یافت می شوند.

PFAS مواد شیمیایی برای همیشه نامیده می شوند زیرا بسیار پایدار هستند.  آنها در آب های سراسر کانادا و ایالات متحده یافت شده اند
PFAS گاهی اوقات “مواد شیمیایی برای همیشه” نامیده می شود زیرا آنها بسیار پایدار هستند. آنها در آب های سراسر کانادا و ایالات متحده پیدا شده اند (ناتان دنت/ روزنامه کانادایی)

از آنجا که تجزیه آنها به سختی انجام می شود، آلودگی ناشی از مواد با عمر طولانی – که گاهی اوقات “مواد شیمیایی برای همیشه” نامیده می شود – در سراسر آمریکای شمالی گسترده است.

تریسی وودراف، استاد بهداشت باروری و محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «در واقع، واقعاً بسیار ناراحت کننده است که چگونه مردم توسط این ماده شیمیایی آسیب دیدند در حالی که صنعت می دانست – اسنادی داشت که نشان می داد می دانستند – سمی است. فرانسیسکو و نویسنده این مطالعه که پنجشنبه در Annals of Global Health منتشر شد.

این مطالعه 39 سند داخلی صنعت را مورد بررسی قرار داد که در حال حاضر در کتابخانه اسناد صنعت شیمی دانشگاه نگهداری می‌شوند و مربوط به سال‌های 1961 تا 2006 هستند. ویرجینیای غربی و اوهایو بیش از قرار گرفتن در معرض PFOA، نوعی PFAS.

اسناد داخلی صنعت از فرآیند کشف به دست آمده و به DuPont و 3M، دو تولیدکننده بزرگ PFAS، مربوط بودند. اسناد در اختیار سازندگان یک فیلم مستند 2018 به نام شیطانی که می شناسیمکه در مورد خطرات سلامتی PFOA و استفاده از آن در لباس های آشپزی تفلون بود.

تجزیه و تحلیل وودراف و تیمش نشان داد که شرکت‌ها در دهه 1970 شواهدی داشتند – دهه‌ها قبل از اینکه بهداشت عمومی و مقامات دولتی توجه خود را به مواد شیمیایی معطوف کنند – مبنی بر اینکه برخی از PFAS بر اساس گزارش‌های آزمایشگاهی و اثرات سلامتی بر روی کارمندان برای انسان سمی هستند، اما آن‌ها را کم اهمیت جلوه دادند. در پیام‌های عمومی تأثیر می‌گذارد یا آنچه را که پیدا کرده‌اند پنهان می‌کند.

وودراف گفت: «من فکر می‌کنم این واقعاً این موضوع را تقویت می‌کند که چرا ما باید این صنایع را پاسخگو بدانیم، زیرا آنها به وضوح، همانطور که اسناد را می‌خوانید، نگران سود این ماده شیمیایی هستند و نه سلامت کارکنانشان و نه مردم.

تریسی وودراف در دانشگاه کالیفرنیا در حال مطالعه مواد شیمیایی PFAS و تاثیرات آنها بر سلامت انسان و محیط زیست بوده است.  آخرین مقاله او نشان می دهد که چگونه صنعت از خطرات PFAS قبل از اینکه به تمرکز بهداشت عمومی وارد شود، می دانست.
تریسی وودراف از دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، مواد شیمیایی PFAS و تاثیرات آنها بر سلامت انسان و محیط زیست را مطالعه کرده است. آخرین مقاله او نشان می‌دهد که صنعت چگونه از خطرات بالقوه PFAS قبل از اینکه وارد تمرکز بهداشت عمومی شود، می‌دانست. (ارسال شده توسط تریسی وودراف)

تاکتیک های صنعتی

این مطالعه خاطرنشان می‌کند که تا حدود سال 2000، جامعه بهداشت عمومی PFAS را بی اثر می‌دانست و چیزی نیست که باعث مشکلات سلامتی شود.

با این حال، مواد شیمیایی می‌توانند از تابه‌های تفلون نچسب، مواد ضد حریق، بسته‌بندی‌های مواد غذایی، لوازم آرایشی و حتی محیط وارد خون و بدن ما شوند. در مطالعات، آنها در بدن اکثر افراد آزمایش شده در ایالات متحده، کانادا و سایر کشورها یافت شده است و در بخش های اصلی آب شناسایی شده است.

امروزه PFAS با مشکلات کبدی، مشکلات بارداری، مشکلات ایمنی و برخی سرطان ها مرتبط است. این اثرات سلامتی بیشتر در آزمایشات حیوانی مشاهده شده است. تأثیر دقیق آن بر سلامت انسان نامشخص است و مطالعه آن دشوار است زیرا این امر مستلزم قرار گرفتن افراد در معرض سموم مشکوک است.

این مطالعه نمونه‌هایی از اسناد شرکت را که اثرات سمی را ذکر می‌کردند، برجسته کرد:

  • در اوایل سال 1970، یک یادداشت DuPont می‌گفت که PFOA، نوعی PFAS، “بسیار سمی در هنگام استنشاق و نسبتاً سمی در هنگام بلعیدن است.”
  • در سال 1980، DuPont و 3M دریافتند که دو کارمند باردار که در تولید PFOA شرکت داشتند، کودکانی با نقص مادرزادی به دنیا آورده اند. هیچ یک از این دو شرکت این اطلاعات را منتشر نکردند یا به کارمندان نگفتند.
  • در سال 1981، کارگران DuPont سطوح بالایی از آنزیم های کبدی را نشان دادند.
  • در سال 1994، 3M از پیوندهای PFAS با سرطان پروستات که با DuPont، یک رقیب مشترک بود، اطلاع داشت.
رقمی از مطالعه  جدول زمانی تحقیقات قابل توجه سلامت عمومی و یافته های صنعت مرتبط با سلامت در مورد اثرات سلامت PFAS، با رویدادهای تاریخی کلیدی به رنگ سیاه.  تحقیقات صنعت به رنگ نارنجی است.  کاغذهای غیر صنعتی به رنگ آبی هستند.  در بالای جدول زمانی، مقالات در حوزه عمومی و در زیر مقالات در حوزه خصوصی قرار دارند.
رقمی از مطالعه جدول زمانی تحقیقات قابل توجه سلامت عمومی و یافته های صنعت مرتبط با سلامت در مورد اثرات سلامت PFAS، با رویدادهای تاریخی کلیدی به رنگ سیاه. تحقیقات صنعت به رنگ نارنجی است. کاغذهای غیر صنعتی به رنگ آبی هستند. در بالای جدول زمانی، مقالات در حوزه عمومی و در زیر مقالات در حوزه خصوصی قرار دارند. (سالنامه سلامت جهانی)

تحقیقات وودراف همچنین تاکتیک‌هایی را که صنعت برای پنهان کردن و به تأخیر انداختن تحقیقات در مورد PFAS و مقررات محدودکننده استفاده از آن‌ها استفاده می‌کرد، بررسی کرد. این مطالعه از روش‌های تحقیقاتی استفاده کرد که قبلاً برای بررسی تاکتیک‌های صنعت تنباکو استفاده می‌شد.

3M در بیانیه ایمیلی به CBC News گفت: “3M قبلاً به بسیاری از توصیفات نادرست این اسناد در گزارش های قبلی پرداخته است.” آنها هیچ پاسخ خاصی به مطالعه درج نکردند.

در دسامبر 2022، 3M اعلام کرد که تا پایان سال 2025 به طور کامل از تولید PFAS خارج می شود، تا حدی به دلیل قوانینی که در سراسر جهان برای محدود کردن مواد شیمیایی در حال اجرا است.

همچنین از دو شرکت ناشی از جدایی DuPont در سال 2019 نظر خواسته شد، اما هر دو گفتند که درگیر نیستند.

تماشا | در مواردی که مواد شیمیایی سمی PFAS را می توان در آرایش یافت:

محققان مواد شیمیایی سمی بالقوه پنهان در آرایش را کشف کردند

محققان کانادایی دریافته‌اند که صدها لوازم آرایشی، که بسیاری از آنها ضد آب یا ماندگار هستند، حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که روی برچسب‌ها درج نشده است.

دولت ها وارد عمل می شوند

مطالعات مربوط به سلامت انسان که وجود دارد، بیشتر بر دو نوع PFAS متمرکز است – PFOS و PFOA. شواهدی وجود دارد که آنها را با بیماری های کبدی، پیامدهای نامطلوب بارداری مانند زایمان زودرس و سرطان مرتبط می کند و هر دو در کانادا ممنوع شده اند.

سایر مواد شیمیایی PFAS به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته اند، اما می توانند مشکلات سلامتی مشابهی ایجاد کنند. از آنجا که صدها ماده شیمیایی مختلف PFAS وجود دارد و مطالعه همه آنها دشوار است، دولت کانادا به جای مواد شیمیایی خاص، همه PFAS را تنظیم می کند.

دولت پیش نویس گزارش «وضعیت PFAS» را در ماه مه منتشر کرد و از نظر عمومی دعوت کرد. دولت گفت که این گزارش سیاست های احتمالی را برای تنظیم PFAS اعلام می کند.

در جنوب مرز، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده قرار است قوانین جدیدی را در مورد PFAS نهایی کند. چندین ایالت ایالات متحده به تنهایی استفاده از PFAS را محدود کرده و آنها را از منبع آب خود دور نگه داشته اند.

Fe de Leon، محقق در انجمن حقوق محیط زیست کانادا، می‌گوید همگامی با مقررات PFAS دشوار است، زیرا مواد شیمیایی مدام در حال تغییر هستند.

به عنوان مثال، PFOA با یک ماده شیمیایی دیگر PFAS به نام GenX جایگزین شد که با مشکلات مربوط به سلامت کبد نیز مرتبط است.

او گفت: “شما هر بار یک ماده شیمیایی مصرف می کنید، و کار نمی کند زیرا این مواد شیمیایی در بیشتر مواقع جایگزین می شوند.”

“ما باید کار بهتری انجام دهیم، درست است، قبل از اینکه این مواد شیمیایی در بازار مجاز شوند، اطلاعات بیشتری را بخواهیم.”

دی لئون می گوید که چارچوب قانونی کانادا زمانی که اطلاعات جدیدی در مورد خطرات یک ماده شیمیایی در دسترس قرار می گیرد به اندازه کافی واکنش نشان نمی دهد. او امیدوار است که گزارش “وضعیت PFAS” به زودی به اقدامات دولت منجر شود.

او گفت: “هزینه انجام هیچ کاری بسیار قابل توجه است و بر نسل ها تاثیر می گذارد.”

“این فقط افراد مستقیم نیستند که تحت تاثیر قرار می گیرند. نسل بعدی نیز می تواند به همان اندازه تحت تاثیر این نوع مواد شیمیایی در بدن افراد قرار گیرد.”