اپل هزینه های فروشگاه App را برای توسعه دهندگان کوچک کاهش می دهد ، اما برخی از منتقدان تحت تأثیر قرار نمی گیرند

اپل Inc روز چهارشنبه گفت که قصد دارد برنامه ای را برای کاهش کمیسیون App Store خود برای توسعه دهندگان نرم افزاری که هر سال از فروشگاه 1 میلیون دلار یا درآمد کمتری دارند ، شروع کند ، اما برخی از منتقدان این شرکت این اقدام را “پوشش پنجره” نامیدند.

اپل 30 درصد از بیشتر خریدهای انجام شده در App Store را کاهش می دهد ، اگرچه این اشتراک برای اشتراک هایی که بیش از یک سال فعال هستند به 15 درصد کاهش می یابد.

سازنده آیفون گفت که توسعه دهندگان در صورت درآمد 1 میلیون دلاری یا کمتر از درآمد خود – به عنوان بخشی از خرید فروشگاهی که توسعه دهنده نگه می دارد – در یک سال تقویمی به طور خودکار نرخ 15 درصدی کمتری را بدست می آورند.

هزینه ها و قوانین فروشگاه App اپل مورد انتقاد شرکت های بزرگی مانند Microsoft Corp ، Spotify Technology SA ، Match Group Inc و Epic Games و همچنین شرکت های تازه تاسیس و شرکت های کوچکتر قرار گرفته است که ادعا می کنند این هزینه ها مصرف کنندگان را از انتخاب محروم می کند و قیمت برنامه ها را بالا می برد. .

تیم سوئیس ، مدیر اجرایی Epic Games گفت: “این چیزی است که می توان از آن جشن گرفت اگر یک اقدام محاسبه شده توسط اپل برای تقسیم سازندگان برنامه و حفظ انحصار آنها در فروشگاه ها و پرداخت ها نباشد ، و دوباره قول رفتار یکسان با همه توسعه دهندگان را می شکند.”

سازنده آیفون قبلاً در پاسخ به منتقدان خود گفته بود که قوانین آن به طور مساوی برای توسعه دهندگان اعمال می شود و App Store راهی آسان برای دسترسی به پایگاه عظیم کاربران خود بدون نیاز به راه اندازی سیستم های پرداخت در 175 کشور محل سکونت خود فراهم می کند.

مقاله جدید
سیر سیاه خرید بی دغدغه برای شما ورزشکاران/09109483228

این حرکت دامنه گسترده ای از توسعه دهندگان را که قسمت کمی از درآمد App Store اپل را تشکیل می دهند ، تحت تأثیر قرار خواهد داد. شرکت تحلیلی Sensor Tower بر اساس ناشری که ردیابی می کند ، گفت که 97.5 درصد از توسعه دهندگان iOS کمتر از 1 میلیون دلار در سال برای مصرف ناخالص مصرف می کنند. اما همین توسعه دهندگان تنها 4.9 درصد از درآمد App Store سال 2019 را به خود اختصاص دادند.

سارا ماکسول ، سخنگوی ائتلاف برای عدالت برنامه ، گروهی از منتقدان اپل ، گفت: “این یک حرکت نمادین است.” “شما باید به این برنامه مراجعه کنید و اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگانی که از طریق برنامه هایشان درآمد قابل قبول دارند از این تغییر بهره مند نخواهند شد.”

“برنده بزرگ” برای توسعه دهندگان کوچکتر

از طرف دیگر ، تیلور باند ، نایب رئیس تجربه مشتری در MindSea Development ، خالق برنامه های تلفن همراه مستقر در هالیفاکس ، این حرکت را یک “تغییر بازی” برای توسعه دهندگان کوچکتر در یک تجارت پرمصرف خواند.

“برای مشاغل کوچک ، این یک پیروزی بزرگ است و این اطمینان را می دهد که آنها می توانند از برخی از جعبه ابزارهای توسعه بومی اپل و پرداخت موثرتر ، بدون دادن 30 درصد از درآمد خود استفاده کنند.”

App Store در 10 ماهه اول سال 2020 مبلغ 59.3 میلیارد دلار از درآمد ناخالص مصرف كننده درآمد داشته است و طبق تخمین های برج سنسور ، اپل در صورت كاهش 30 درصدی ، 17.8 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد كرد.

مقاله جدید
روسیه می گوید واکسن COVID آن 95٪ موثر است. پس چرا هنوز مقاومت غربی ها در برابر آن وجود دارد؟

در جریان بیانیه ای شرکت موسیقی پخش Spotify ، که به دنبال شکایت ضد انحصار علیه اپل در اروپا است ، گفت: “این آخرین اقدام بیشتر نشان می دهد که سیاست های App Store آنها اختیاری و دمدمی مزاجی است.” وی افزود: “ما امیدواریم كه تنظیم كنندگان” پوشش پنجره “اپل را نادیده بگیرند و برای محافظت از انتخاب مصرف كننده ، اطمینان از رقابت عادلانه و ایجاد شرایط بازی برابر برای همه ، فوراً اقدام كنند.”

اپل گفت که برنامه جدید از اول ژانویه آغاز می شود و جزئیات بیشتری در مورد واجد شرایط بودن توسعه دهندگان در ماه آینده ارائه می دهد.