انواع چکش برقی

چکش الکترومکانیکی یا الکتروپنوماتیکی

قطع کننده تخریب تک فاز

هیلتی الکتروپنوماتیک را اغلب هیلتی دوار می نامند زیرا دارای یک موتور الکتریکی است که میل لنگ را می چرخاند. هیلتی دارای دو پیستون است – یک پیستون محرک و یک پیستون حرکت آزاد. میل لنگ پیستون محرک را در همان سیلندر پیستون پرواز به جلو و عقب حرکت می دهد. پیستون محرک هرگز پیستون پرواز را لمس نمی کند. در عوض، پیستون محرک هوا را در سیلندر فشرده می‌کند و سپس پیستون پرواز را به شکلی فشار می‌دهد که با مته در تماس باشد.

 

ابزارهای برقی، تقریباً 12-65 پوند (5.4-4 29.5 کیلوگرم). آنها به یک منبع تغذیه خارجی نیاز دارند، اما به یک کمپرسور نیاز ندارند. در حالی که در گذشته این ابزارها قدرت یک هیلتی هوا یا پنوماتیک را نداشتند، اما با ابزارهای برقی بدون برس جدید که نزدیک می شوند و حتی در برخی موارد با قدرت یک ابزار پنوماتیک مطابقت دارند، این موضوع در حال تغییر است. ابزارهای برقی در مواردی مفید هستند که دسترسی به کمپرسور محدود یا غیرعملی باشد و در تجهیزات یا ابزار گودبرداری غیرمعمول نیست، مانند داخل ساختمان، محل ساخت و ساز شلوغ، یا مکان های دور.

 

ابزارهای الکتروپنوماتیکی از چاک های مختلفی برای نصب اسکنه استفاده می کنند، اما رایج ترین آنها SDS-max، 7/8 به عنوان شش ضلعی، TE-S و 1+1/8 به عنوان شش ضلعی هستند. اندازه ترمینال نیز با انرژی برش ابزار مرتبط است. برای مثال، ابزارهای 12 پوندی (5.4 کیلوگرمی) بوش و هیلتی هر دو از SDS-max استفاده می کنند، در حالی که ابزارهای 65 پوندی (29 کیلوگرمی) بوش، هیلتی و ماکیتا همگی از 1+1/8 در اتصال شش گوش استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هیلتی کاری الکتروپنوماتیک به مته های هیلتیی مراجعه کنید.

 

هیدرولیک

 

بریکر هیدرولیک نصب شده در بیل مکانیکی که برای شکستن بتن استفاده می شود.

معمولاً بسیار بزرگتر از نمونه های قابل حمل، یک بریکر هیدرولیک را می توان به بیل مکانیکی یا بیل مکانیکی وصل کرد و معمولاً برای کارهای جاده ای، معدن کاری و تخریب عمومی یا پایه های ساختمانی استفاده می شود. این بریکرهای بزرگتر که روی ماشین نصب می شوند به نام های Rig-Mounted یا Machine-Mounted Breakers شناخته می شوند. چنین ابزارهایی همچنین می توانند در برابر دیوارهای عمودی (یا سقف ها) استفاده شوند، زیرا ابزارهای مورد بحث به اندازه کافی بزرگ و قدرتمند هستند تا بدون نیاز به کمک گرانش در طول کار ابزار، نیروهای مربوطه را اعمال کنند. ابزارهای پنوماتیک یا هیدرولیک احتمالاً در معادنی که خطر انفجار وجود دارد (مانند معادن زیرزمینی زغال سنگ) استفاده می شود زیرا مدارهای الکتریکی با قدرت بالا وجود ندارد که باعث ایجاد آنها شود. جرقه زدن

 

هیلتی های هیدرولیک اغلب از یک موتور هیدرولیک استفاده می کنند که یک سیستم هیلتی پنوماتیک بسته را به حرکت در می آورد زیرا یک هیلتی هیدرولیک نرخ ضربه پایینی ایجاد می کند و بارهای ضربه ای غیرقابل قبول را به سیستم پمپ منتقل می کند.

 

پیشرفت در تکنولوژی به قطع کننده های هیدرولیک قابل حمل اجازه داده است. شکن توسط شیلنگ های هیدرولیک به یک بسته برق هیدرولیک قابل حمل متصل می شود: موتور بنزینی یا دیزلی که یک پمپ هیدرولیک را هدایت می کند. یا مینی بیل مکانیکی یا مینی بیل مکانیکی به سیستم هیدرولیک دستگاه از طریق محور محرک PTO. منابع تغذیه هیدرولیک کارآمدتر از کمپرسورهای هوا هستند، و این کیت را کوچکتر، ارزانتر یا قدرتمندتر از یک نسخه پنوماتیک مشابه می کند.

 

بیت (اسکنه)

انواع نکات عبارتند از:

 

بیل – یک سطح صاف برای برش لبه در بتن یا آسفالت یا خاک فراهم می کند.

نوک صاف – کنترل جهت یا پولیش لبه ریزتر

نقطه – شکست عمومی

راننده شمع – شمع های بتن را هدایت می کند

پوسته شکن – سطح را صاف کنید یا برای تمیز کردن قبل از چسباندن

اسکنه انعطاف پذیر – تیغه فلزی انعطاف پذیر برای برداشتن و تراشیدن کاشی ها (پیچ و مهره به گل میخ)

ابزار بوش – چندین نقطه کاربید برای تمیز کردن درزهای بتن و از بین بردن لکه های ناهموار

سنگ زنی

اسکنه ها را می توان در یک کارگاه یا با چرخ زاویه ای با دیسک سنگ زنی دوباره تیز کرد. پس از تیز کردن مجدد، آنها باید تحت عملیات حرارتی قرار گیرند تا یکپارچگی فولاد قبل از استفاده بازیابی شود. اسکنه های چند ضلعی و تخت خود تیز شونده نیز موجود است.

 

اثرات سلامتی

 

یک بریکر با صدا خفه کن مشکی نصب شده است

صدای ضربات هیلتی، همراه با خروجی هوای انفجاری، باعث می شود که بریکرهای پنوماتیکی به طرز خطرناکی بلند شوند، با بیش از 120 دسی بل SPL نزدیک به گوش اپراتور. اپراتور باید از هدفون های حذف صدا و گوش گیر استفاده کند تا از نوعی از دست دادن شنوایی جلوگیری شود. وزوز گوش علامت اصلی است. در حالی که اکنون برخی از هیلتی های هوا دارای یک صدا خفه کن در اطراف بشکه ابزار هستند، منبع اصلی صدا از برخورد اسکنه به جسم در حال برداشته می شود.

 

استفاده از آن با سندرم رینود مرتبط است. به طور خاص، قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض ارتعاش شدیدی که توسط وسیله نقلیه هدایت می‌شود، می‌تواند منجر به شکل ثانویه این سندرم شود که به عنوان انگشت سفید ارتعاشی شناخته می‌شود. استفاده از نوار ورزشی برای جلوگیری از سفیدی انگشت بسیار موثر نیست، اما به نظر می‌رسد به کاهش برخی از ناراحتی‌های آن کمک می‌کند. استفاده از مته های پنوماتیک نیز با سندرم تونل کارپ مرتبط است.

 

ممکن است مستعد توسعه آن باشد. مقداری الکتروپنومونیک