استاد کوئینز 40 سال بازی با گل را به مدال معتبر وگا تبدیل می کند

بازی در گل و لای کاری است که بسیاری از افراد در دوران کودکی انجام می دادند، اما جان اسمول از آن حرفه ای ساخته است.

استاد زیست شناسی در دانشگاه کوئینز متخصص دیرینه شناسی است. قسمت دوم این عنوان به مطالعه دریاچه ها و رودخانه ها اشاره دارد، در حالی که قسمت اول به تخصص او اشاره می کند – بازسازی تاریخ آنها بر اساس رسوب.

او گفت: هر دریاچه یک کتاب تاریخی در پایین دارد، و افزود که این کتاب سابقه ای از آنچه در دریاچه زندگی می کرده و چگونگی تغییر اکوسیستم اطراف آن در طول زمان را ارائه می دهد.

کار او او را به برخی از دورافتاده ترین نقاط جهان، از قطب شمال گرفته تا قطب جنوب، برده است.

اسمول با خنده گفت: «ما اساساً با گل بازی می کنیم، اما خیلی دقیق با آن بازی می کنیم.

این زمان بازی هم از نظر علمی و هم از نظر اعتبار و منزلت، در صورتی که دفتر او در نظر گرفته شود، پر ارزش بوده است.

گواهینامه ها و مدارک افتخاری دیوارها را شلوغ می کند. مدال ها و جام ها قفسه ها را سنگین می کند.

حتی یک شمشیر در گوشه ای آویزان است.

یک دانشمند “پرکار”.

اکنون اسمول باید برای یک افتخار دیگر جا باز کند – او به عنوان برنده مدال Vega 2023 اعلام شده است.

این یک جایزه معتبر است که توسط انجمن انسان‌شناسی و جغرافیای سوئد (SSAG) هر سه سال یکبار اعطا می‌شود.

اسمول گفت که بر اساس شرکتی که قرار است به آن بپیوندد، احساس می کند که یک کلاهبرداری است.

مقاله جدید
قیمت پکیج ایران رادیاتور، خرید جدیدترین مدل + آشنایی با ظرفیت و مشخصات

“این قهرمانانی است که من از نوجوانی داشته ام، مانند رولد آموندسن از گذرگاه شمال غربی، ارنست شاکلتون، انسان شناس لوئیس لیکی، منظورم این است که لیست غیرقابل باور است.”

مردی با ریش و عینک آفتابی در حال خراشیدن لایه ای از خاک و گل که از یک لوله شفاف و پلاستیکی بیرون رانده شده است، نشان داده شده است.
اسمول نشان داده شده است که با هسته ای از رسوبات بیرون کشیده شده از ته یک حوضچه در جزیره الزمر کار می کند. (ماریان داگلاس)

اسمول گفت که این قدردانی متواضع است و افزود که بسیاری از کارها توسط دانشجویان و همکاران فداکار انجام شده است.

نقل قولی در وب سایت SSAG او را به عنوان یکی از «متخصص ترین متخصصان» هنگام مطالعه تغییرات محیطی طولانی مدت در دریاچه ها و رودخانه ها توصیف می کند.

وی خاطرنشان می کند که سابقه اسمول شامل بیش از 670 نشریه و فصل در مجلات و همچنین 20 کتاب است و بیان می کند که او “بی شک یکی از پرکارترین دانشمندان در دیرینه شناسی” است.

فرقه اسمول

یک پلاکارد کوچک در خارج از دفتر اسمول، نام رسمی آزمایشگاه را ارائه می‌کند: آزمایشگاه ارزیابی و تحقیقات محیطی پالئواکولوژیکی (Pearl).

اما سه کلمه که در زیر با حروف سیاه و سفید تایپ شده اند، نشان می دهد که چه تعداد واقعاً به آن اشاره دارند: فرقه اسمول.

دفتر او ممکن است مملو از جوایز 40 ساله باشد، اما اسمول به یک قطعه به عنوان ویژه اشاره می کند.

او به شوخی گفت: این یک نقاشی قاب شده است که جزئیات یک شجره نامه را نشان می دهد و همه دانشجویان و دانشجویان فارغ التحصیل او را در سال 2016 فهرست می کند.

تصویر سیاه و سفید یک درخت که به نظر می رسد با دست کشیده شده است.  بر روی هر برگ و شاخه نام دانش آموزی است که از آزمایشگاه عبور کرده است.
این تصویر از “درخت اسمول” توسط شاگردانش در سال 2016 به استاد ارائه شد. این تصویر پیوندها و میراثی را نشان می دهد که افرادی را که در آزمایشگاه PEARL کار کرده اند به هم متصل می کند. (دن تکما/سی بی سی)

این نوع رشد و ارتباط یکی از چیزهایی است که دانشجوی سال اول دکترا، اما گریوز را در کوئینز نگه داشته است.

او توضیح داد: “من واقعاً از جامعه ای که داریم و به اصطلاح خانواده را دوست داشتم.” “به همین دلیل است که من در اطراف گیر کرده ام.”

او اسمول را به عنوان سرپرستی دوستانه و مهربان توصیف کرد که همیشه زمانی را برای بررسی با دانش آموزان پیدا می کند.

سارا والدرون، دانشجوی کارشناسی ارشد، گفت که بسیاری از مربیان او قبلاً «پرل‌ها» بودند، اصطلاحی غیررسمی که آنها برای اشاره به افرادی که آزمایشگاه آنها را تشکیل می‌دهند، استفاده می‌کنند.

زنی با موهای قهوه ای مایل به قرمز در کنار زن دیگری با موهای قهوه ای تیره و گوشواره های حلقه ای طلایی لبخند می زند.  پشت آن ها دیواری با قفسه هایی پر از کتاب، پوشه و جعبه است.
دانشجوی کارشناسی ارشد سارا والدرون، چپ، و دانشجوی سال اول دکترا، اما گریوز، می‌گویند اسمول یک ناظر دوستانه و توجه است. (دن تکما/سی بی سی)

او و گریوز اسمول را در مورد غنائم که دفترش را به هم ریخته است مسخره کردند.

والدرون با لبخندی گفت: “دیوارها بسیار پر می شوند. فکر می کنم احتمالاً به منطقه دفتر ما خونریزی می کند.”

“اما این الهام بخش است.”

یک کت و شلوار جدید، مناسب برای یک پادشاه

اسمول گفت که در واقع در راه دریافت جایزه دیگری در آرژانتین بود که ایمیلی مبنی بر برنده شدن ویگا دریافت کرد و اضافه کرد که حتی پس از این همه جوایز هنوز فکر می کند ممکن است کسی با او شوخی کند.

او گفت: “من بسیار بسیار شگفت زده شدم.”

یک پلاکارد کاغذی روی یک دیوار آجری سفید نشان داده شده است.  در پس زمینه یک تخته چوب پنبه ای است که با عکس های دانشجویان و مطالعات گذشته پوشیده شده است.
تابلویی در خارج از دفاتر آزمایشگاه تحقیقات و ارزیابی زیست‌محیطی دیرینه‌اکولوژیکی شامل توضیحات دیگری است: «فرقه اسمول». (دن تکما/سی بی سی)

او قرار است این هفته به سوئد سفر کند، جایی که مدال توسط کارل شانزدهم گوستاف، پادشاه سوئد در 21 آوریل اهدا خواهد شد. اسمول گفت که همسرش اصرار داشت که او برای این مناسبت کت و شلوار جدیدی بخرد.

اسمول حتی پس از سال‌ها حضور در این رشته، و تحسین‌های فراوان، گفت که قصد دارد به کار خود ادامه دهد و دروس را به نسل بعدی دانش پژوهان منتقل کند.

او گفت: “من می دانم کاری که ما انجام می دهیم مهم است. این یک انگیزه بزرگ است.”

متأسفانه، مشکلات جدید همیشه به وجود می آید، بنابراین من انتظار ندارم که شاگردانم در آینده بیکار شوند.