آیا انرژی هسته ای در مقیاس کوچک گزینه ای برای NWT است؟

برای بسیاری از جوامع خارج از شبکه در سرزمین های شمال غربی ، گازوئیل حیاتی است که خانه ها را گرم کرده و مشاغل را تأمین می کند. صنایع عمده در شمال ، از جمله بخش معدن ، برای تولید درآمد و سوخت اقتصاد متکی به گازوئیل هستند.

اما در حالی که هم دولت فدرال و هم سرزمین های شمال غربی به دنبال دور شدن از سوخت های فسیلی هستند ، رهبران سرزمین ها در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه انرژی هسته ای در مقیاس کوچک می تواند وابستگی شمال به گازوئیل را کاهش دهد.

در ماه اکتبر ، دولت فدرال اعلام کرد که چنین است سرمایه گذاری 20 میلیون دلار برای راکتورهای انرژی هسته ای مدولار کوچک به عنوان بخشی از تعهد خود برای رسیدن به میزان خالص انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050.

راکتورهای مدولار کوچک – SMR ها – کوچکتر از نیروگاه هسته ای معمولی هستند و می تواند قبل از حمل و نقل و مونتاژ در جای دیگر در یک مکان ساخته شود.

براساس بیانیه مکتوب وزارت زیرساخت ، دولت NWT نیز به این شکل از انرژی علاقه نشان داده و آن را به عنوان یک فناوری نوظهور انرژی شناسایی کرده است که “از نزدیک” دنبال می کند.

دولت فدرال 20 میلیون دلار در نیروگاه Reactor نمک مذاب یکپارچه Terrestrial Energy سرمایه گذاری کرد. این شرکت در حال طراحی یک راکتور مدولار کوچک است که دولت فدرال امیدوار است تا سال 2050 به آن کمک کند تا هدف خود را برای انتشار خالص گازهای گلخانه ای برآورده کند. (انرژی زمینی)

با این حال ، دیگران فکر می کنند بودجه فدرال بی جا است.

هفته گذشته ، حزب سبز کانادا از دولت فدرال خواست انرژی هسته ای را کنار بگذارد و به جای آن در انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کند.

در بیانیه مطبوعاتی ، الیزابت می ، نماینده مجلس گفت كه “راكتورهای هسته ای كوچك (SMR) در هیچ برنامه ای برای كاهش تغییرات آب و هوایی در صورت وجود گزینه های تمیزتر و ارزان تر ، جایی ندارند.”

می به مواردی درباره هزینه های بالای انرژی هسته ای ، جدول زمانی طولانی برای راه اندازی و خطرات زیست محیطی اشاره کرد.

انرژی هسته ای در مقیاس کوچک چیست؟

دایان کامرون ، مدیر انرژی هسته ای در منابع طبیعی کانادا ، گفت: SMRs اصطلاحی است که “طیف وسیعی از فناوری” را نشان می دهد.

سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری دولت فدرال برای شرکت Terrestrial Energy ، یک شرکت Oakville ، Ont. است که در تلاش است تا SMR ها را به بازار عرضه کند. کامرون گفت که این فناوری هنوز در مرحله طراحی است ، اما در مدت پنج تا 10 سال می تواند از نظر تجاری مفید باشد.

كامرون گفت: هدف طراحان SMR این است كه “برای دستیابی به واحدی كه می تواند در كارخانه تولید شود ، نوع تولید اتومبیل در خط تولید.”

“خواه در یک یا دوازده کانتینر حمل و نقل باشد ، ایده این است که واحد واقعی کوچک است به طوری که ردپای زمینی آن و تأثیر زمین آن نیز بسیار کم است.”

کامرون گفت ، در مقایسه با راکتورهای هسته ای موجود در کانادا ، که در مقیاس گیگاوات کار می کنند ، SMR ها پنج تا 300 مگاوات برق تأمین می کنند.

وی به سی بی سی نیوز گفت که آنچه در شمال مورد توجه قرار می گیرد در محدوده پایین تر از SMR ها است – حدود پنج مگاوات.

طبق شورای تحقیقات ملی ، یک مگاوات انرژی بسته به میزان مصرف آنها می تواند برق بین 400 تا 900 خانه را تأمین کند.

کاربرد در شمال

اکثر جوامع در NWT به گازوئیل متکی هستند که باید از طریق باربری ، جاده های یخی و در امتداد بزرگراه های دوردست به مناطق دوردست منتقل شود.

سوخت به طور منظم در زمینی حمل می شود که با گرم شدن آب و هوا غیر قابل پیش بینی می شود.

نیلز کونگ ، مشاور شهر Yellowknife ، خوش بین است که برخی از آخرین طراحی های هسته ای که دیده می تواند به حل برخی از مسائل برق در شمال کمک کند. (ارسال شده)

برخی از رهبران محلی در NWT برای تحقیق بیشتر در مورد چگونگی استفاده از انرژی هسته ای در مقیاس کوچک در شمال ، برای از بین بردن گازوئیل در منطقه ، تلاش می کنند.

نیلز کونگ ، مشاور شهر Yellowknife ، گفت که “یافتن منابع انرژی پاک و قابل اعتماد از اهمیت بالایی برخوردار است.”

او نسبت به برخی از آخرین طراحی های هسته ای خوش بین است “می تواند برخی از مسائل قدرت ما را در شمال حل کند.”

SMR ها هزینه راه اندازی اولیه بالایی دارند ، اما با گذشت زمان ، به هزینه حمل و نقل مداوم که سوخت گیری دیزل انجام می دهد ، احتیاج ندارند.

با این حال ، کونگه هشدار داد که “قبل از دستیابی به چیزی قابل فروش هنوز راههایی وجود دارد که باید طی شود و این امر به چگونگی مقیاس گذاری آن بستگی خواهد داشت.”

NWT بخشی از گروه هسته ای در مقیاس کوچک

سرزمین های شمال غربی در میان چندین حوزه قضایی و شرکت های انرژی است که بخشی از یک گروه کاری است که به بررسی چگونگی استفاده از راکتورهای هسته ای در مقیاس کوچک در سراسر کشور می پردازد.

وزارت زیرساخت در بیانیه ای گفت: “این گروه کاری” توانایی استفاده در جوامع کوچک و از راه دور خارج از شبکه و سایتهای صنعتی از راه دور که به گازوئیل متکی هستند را تشخیص داده است. ”

در این بیانیه همچنین آمده است که باید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه SMR ها از نظر فنی از نظر اقتصادی مناسب ، مطمئن ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند ، وجود داشته باشد.

وزارت زیرساخت انرژی هسته ای در مقیاس کوچک را یک ابتکار بلند مدت می داند.

کامرون گفت که SMR ها از هر سال 2025 تا 2030 می توانند از نظر تجاری مفید باشند ، اما قبل از اینکه به NWT برسد ، در آزمایشگاه های ملی آزمایش می شود.

وی گفت ، اگر این موفقیت آمیز باشد ، فناوری می تواند جوامع خود را ایجاد کند ، اما این ممکن است برای حدود 20 سال دیگر نباشد.

“پاسخی برای تغییر اقلیم نیست”

در یک 2018 گزارش سازمان ملل، دانشمندان هشدار دادند که تنها 12 سال زمان باقی مانده است تا انتشارات جهانی را به منظور جلوگیری از فاجعه بارترین تأثیرات تغییر اقلیم کاهش دهد.

این بخشی از دلیلی است که چرا می و دیگر طرفداران محیط زیست فکر نمی کنند انرژی هسته ای در مقیاس کوچک بخشی از “پاسخ به تغییرات آب و هوا” باشد.

ترزا مک کلناغان ، مدیر اجرایی انجمن حقوق محیط زیست کانادا ، گفت که این صنعت نیاز به هزینه های بسیار بالای راه اندازی دارد ، که توجه را از انرژی های تجدیدپذیر دور می کند.

وی گفت که بودجه باید به منابع انرژی تجدیدپذیر موجود که در حال حاضر زنده هستند مانند انرژی زمین گرمایی ، خورشیدی یا بادی ، اختصاص یابد.

مک کلناغان گفت: “اینها رویاهای لوله ای نیستند. این فن آوری های موجود هستند که عملاً روز به روز قیمت ها پایین می آید.”

“این به این معنی نیست که بگوییم ما جایگزینی برای گازوئیل نمی خواهیم ، اما این جایگزین باید تجدیدپذیر باشد.”

مقاله جدید
چگونه اتصالات گلخانه خود را شبیه یک میلیون دلار کنید