آل جافی، کاریکاتوریست مجلۀ دیوانه در 102 سالگی درگذشت

Al Jaffee، کاریکاتوریست مجلۀ Mad و مرد عاقل بی سن و سالی که میلیون ها کودک را با سرگرمی یواشکی Fold-In و بازی “پاسخ های فوری به سوالات احمقانه” به وجد آورد، درگذشت. او 102 سال داشت.

به گفته نوه‌اش فانی تامسون، جافی روز دوشنبه در منهتن بر اثر نارسایی چند عضوی درگذشت. او در 99 سالگی بازنشسته شده بود.

مجله دیوانه، با پیام‌های خنده‌دار و گاهاً تیزبینانه‌ای از سیاست و فرهنگ، مطالعه‌ای ضروری برای نوجوانان و نوجوانان در دوران رشد بچه‌ها و الهام‌بخش تعداد بی‌شماری کمدین‌های آینده بود. تعداد کمی از «باند معمولی احمق‌ها» که خود را نامگذاری می‌کردند، به اندازه کاریکاتوریست ریشو و بی‌شعف Jaffee – و به همان اندازه قابل اعتماد- کمک کردند.

برای چندین دهه، تقریباً در هر شماره مطالب جدیدی توسط Jaffee ارائه می شد. فولد-این‌های جمع‌آوری‌شده‌اش، که همه را در سبک بصری گسترده‌اش از بیتلز تا TMZ جذب می‌کرد، برای مجموعه‌ای چهار جلدی که در سال 2011 منتشر شد، کافی بود.

خوانندگان از Fold-In های او مانند دسر لذت بردند و پس از بررسی موارد دلخواه دیگری مانند «جاسوس در برابر جاسوس» اثر آنتونیو پروهیاس و «سمت سبکتر» اثر دیو برگ، روی جلد پشتی داخلی به آن ها برگشتند. فرضیه که در اصل تقلبی از تاشوهای قدیمی مجله Sports Illustrated و Playboy بود، این بود که شما با یک نقاشی تمام صفحه و یک سوال در بالا شروع کردید، دو نقطه تعیین شده را به سمت وسط تا کردید و یک تصویر جدید و غافلگیرکننده به همراه پاسخ ایجاد کردید. .

تماشا | Al Jaffee در مورد ریشه ها، فرآیند پشت Mad Fold-In:

Fold-In در اصل قرار نبود یک ویژگی معمولی باشد

The Fold-In قرار بود یک بار گیج باشد، در سال 1964 زمانی که Jaffee بزرگترین اخبار مشهور آن زمان را طعنه زد، امتحان شد: الیزابت تیلور همسرش، ادی فیشر، را به نفع خود کنار گذاشت. کلئوپاترا همبازی ریچارد برتون. جافی ابتدا تیلور و برتون را دست در دست در یک طرف تصویر نشان داد و در طرف مقابل یک مرد جوان و خوش تیپ را نشان داد که توسط پلیس نگه داشته شده بود.

مقاله جدید
مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی

این ایده به قدری محبوب بود که آل فلدشتاین، سردبیر Mad، خواستار ادامه آن شد. جافی تصویری از نلسون راکفلر و بری گلدواتر رقبای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1964 ابداع کرد که پس از سقوط، تصویری از ریچارد نیکسون شد.

Jaffee در سال 2010 به Boston Phoenix گفت: “این یکی واقعاً لحن هوشمندانه Fold-Ins را تعیین کرد.”

Jaffee همچنین برای “پاسخ های سریع به سوالات احمقانه” شناخته شده بود، که دقیقا همان چیزی است که عنوان وعده داده شده بود. یک کمیک از سال 1980 مردی را در یک قایق ماهیگیری با یک قرقره خمیده نشان می دهد. “میخوای تو ماهی حلقه بزنی؟” همسرش می پرسد او می گوید: «نه، من می روم توی آب و با آن چیز زیبا ازدواج می کنم.

جافی فقط فرهنگ را هجو نکرد. او به تغییر آن کمک کرد. تقلیدهای تبلیغاتی او شامل محصولات واقعی آینده مانند شماره گیری مجدد خودکار برای تلفن، غلطگیر املای رایانه و سطوح ضد گرافیتی بود. او همچنین تمبرهای پوست کنده، تیغ های چند تیغه ای و سیگارهای خود خاموش شونده را پیش بینی کرد.

تحسین کنندگان Jaffee از چارلز ام. شولز بودند بادام زمینی شهرت و سمت دور خالق گری لارسون به جان استوارت و استفان کولبرت که هشتاد و پنجمین سالگرد تولد Jaffee را با نمایش یک کیک تاشو جشن گرفتند. گزارش کولبر. وقتی استوارت و نمایش روزانه نویسندگان پرفروش ترین ها را گرد هم می آورند آمریکا (کتاب)آنها از Jaffee خواستند تا Fold-In را ارائه دهد.

مقاله جدید
چگونه Fatal Attraction و تریلر وابسته به عشق شهوانی نسل جدیدی از طرفداران را اغوا کردند

Jaffee جوایز متعددی دریافت کرد و در سال 2013 به تالار مشاهیر ویل آیزنر معرفی شد، مراسمی که در San Diego Comic-Con International برگزار شد. در سال 2010، او با تصاویر مری لو ویزمن همکاری کرد زندگی دیوانه آل جافی: بیوگرافی. سال بعد، Chronicle Books منتشر شد مجموعه تاشو دیوانه: 1964-2010.

برای مارول کامیکس کار کرده است

او در ساوانا، گا. به دنیا آمد، اما سال‌ها بین ایالات متحده، جایی که پدرش ترجیح می‌داد زندگی کند، و لیتوانی، جایی که مادرش آرزوی بازگشت را داشت، درگیر بود. در لیتوانی، جافی فقر و قلدری را تحمل کرد، اما هنر خود را به عنوان یک هنرمند نیز توسعه داد. با کمبود کاغذ و نداشتن مدرسه برای تحصیل، خواندن و نوشتن را از طریق کمیک استریپ هایی که پدرش فرستاده بود آموخت.

در سنین نوجوانی، او در شهر نیویورک مستقر شد و به قدری آشکارا استعداد داشت که در دبیرستان موسیقی و هنر پذیرفته شد. همکلاسی های او شامل ویل الدر، تصویرگر دیوانه آینده، و هاروی کورتزمن، ویراستار دیوانه آینده بود.

او قبل از ماد یک حرفه طولانی داشت. او برای Timely Comics طراحی کرد که به Marvel Comics تبدیل شد. و برای چندین سال پانل “Tall Tales” را برای نیویورک هرالد تریبون طراحی کرد. Jaffee اولین بار در اواسط دهه 1950 به Mad کمک کرد. زمانی که کورتزمن مجله را ترک کرد، او را ترک کرد، اما در سال 1964 بازگشت.

مقاله جدید
بانک اطلاعاتی ۱۰۰+ سایت برای ساخت بک لینک رایگان با اتوریتی بالا

Mad بعد از دهه 1970 بسیاری از خوانندگان و برتری خود را از دست داد و Jaffee تقریباً از تمام ستاره های مجله بیشتر زنده ماند. اما او به ندرت ایده نداشت، حتی زیرا روش او، طراحی با دست، عمدتاً در عصر دیجیتال بدون تغییر باقی ماند.